23-тур
25.10.2021 (ДУ, 15:15)
Андижон
-
Насаф
-
23-тур
24.10.2021 (ЯШ, 16:00)
Сўғдиёна
-
Пахтакор
-
23-тур
23.10.2021 (ШН, 15:45)
Машъал
0
Навбаҳор
0
23-тур
23.10.2021 (ШН, 15:15)
Қўқон-1912
2
Локомотив
1
23-тур
22.10.2021 (ЖУ, 18:15)
Бунёдкор
3
Турон
1
23-тур
22.10.2021 (ЖУ, 15:30)
Сурхон
1
Қизилқум
0
23-тур
21.10.2021 (ПШ, 18:15)
Металлург
0
АГМК
1
22-тур
17.10.2021 (ЯШ, 17:00)
Локомотив
2
Андижон
2
22-тур
17.10.2021 (ЯШ, 17:00)
Навбаҳор
2
Бунёдкор
1
22-тур
16.10.2021 (ШН, 18:30)
Сўғдиёна
1
Қўқон-1912
1
22-тур
16.10.2021 (ШН, 17:00)
Турон
1
Сурхон
1
22-тур
16.10.2021 (ШН, 16:15)
Пахтакор
4
Қизилқум
2
22-тур
15.10.2021 (ЖУ, 18:30)
Насаф
1
Металлург
0
22-тур
15.10.2021 (ЖУ, 17:00)
АГМК
3
Машъал
2
21-тур
03.10.2021 (ЯШ, 18:15)
Қизилқум
2
Турон
1
21-тур
03.10.2021 (ЯШ, 16:00)
Сурхон
1
Навбаҳор
0
21-тур
02.10.2021 (ШН, 18:00)
Бунёдкор
1
АГМК
1
21-тур
02.10.2021 (ШН, 15:45)
Андижон
0
Сўғдиёна
0
21-тур
02.10.2021 (ШН, 15:30)
Машъал
0
Насаф
1
21-тур
01.10.2021 (ЖУ, 18:15)
Металлург
1
Локомотив
2
1/4 финал
29.10.2021 (ЖУ, 18:15)
Сўғдиёна
-
Насаф
-
1/4 финал
28.10.2021 (ПШ, 18:15)
Бунёдкор
-
Сурхон
-
1/4 финал
28.10.2021 (ПШ, 18:15)
АГМК
-
Қизилқум
-
1/4 финал
20.10.2021 (ЧР, 15:30)
Олимпик
-
Пахтакор
-
1/8 финал
20.08.2021 (ЖУ, 19:00)
Сўғдиёна
2
Локомотив
1
1/8 финал
20.08.2021 (ЖУ, 19:00)
Бунёдкор
1
Навбаҳор
0
1/8 финал
19.08.2021 (ПШ, 19:00)
АГМК
6
Нефтчи
1
1/8 финал
19.08.2021 (ПШ, 19:00)
Насаф
5
Металлург
2
1/8 финал
19.08.2021 (ПШ, 19:00)
Пахтакор
1
Турон
0
1/8 финал
18.08.2021 (ЧР, 19:00)
Шўртан
1
Қизилқум
2
1/8 финал
18.08.2021 (ЧР, 19:00)
Динамо
2
Олимпик
2
1/8 финал
17.08.2021 (СЕ, 19:00)
Сурхон
1
Машъал
0
3-тур
30.04.2021 (ЖУ, 18:30)
Навбаҳор
1
Олимпик
0
3-тур
30.04.2021 (ЖУ, 00:00)
Нефтчи
0
Қизилқум
0
3-тур
30.04.2021 (ЖУ, 00:00)
Шўртан
4
Хоразм
1
3-тур
30.04.2021 (ЖУ, 00:00)
Оқтепа
4
Зомин
2
3-тур
29.04.2021 (ПШ, 18:45)
Динамо
3
Сурхон
1
3-тур
29.04.2021 (ПШ, 18:45)
Металлург
2
Қўқон-1912
0
3-тур
29.04.2021 (ПШ, 17:00)
Нурафшон
2
Ғиждувон
2
3-тур
29.04.2021 (ПШ, 16:45)
Машъал
2
Янгиер
0
22-тур
21.10.2021 (ПШ, 16:00)
Арал Самали
1
Шўртан
1
22-тур
21.10.2021 (ПШ, 16:00)
Хоразм
1
Янгиер
1
21-тур
14.10.2021 (ПШ, 00:00)
Нефтчи
2
Динамо
1
21-тур
13.10.2021 (ЧР, 16:00)
Олимпик
5
Нурафшон
0
21-тур
12.10.2021 (СЕ, 16:00)
Шўртан
3
Хоразм
0
21-тур
12.10.2021 (СЕ, 00:00)
Арал Самали
2
Янгиер
3
20-тур
07.10.2021 (ПШ, 16:15)
Нурафшон
1
Нефтчи
4
20-тур
06.10.2021 (ЧР, 18:30)
Динамо
5
Олимпик
1
20-тур
05.10.2021 (СЕ, 16:15)
Хоразм
3
Арал Самали
0
20-тур
05.10.2021 (СЕ, 16:00)
Янгиер
1
Шўртан
2
19-тур
24.09.2021 (ЖУ, 19:00)
Нефтчи
3
Олимпик
2
19-тур
23.09.2021 (ПШ, 16:30)
Нурафшон
0
Динамо
2
19-тур
22.09.2021 (ЧР, 16:30)
Шўртан
2
Арал Самали
2
19-тур
22.09.2021 (ЧР, 16:15)
Янгиер
1
Хоразм
2
18-тур
12.09.2021 (ЯШ, 18:20)
Нефтчи
2
Нурафшон
0
18-тур
12.09.2021 (ЯШ, 18:20)
Динамо
1
Олимпик
0
18-тур
12.09.2021 (ЯШ, 17:15)
Хоразм
5
Янгиер
2
17-тур
07.09.2021 (СЕ, 18:00)
Олимпик
1
Хоразм
1
17-тур
05.09.2021 (ЯШ, 17:00)
Нурафшон
1
Динамо
1
17-тур
04.09.2021 (ШН, 16:30)
Янгиер
2
Арал Самали
1
22-тур
17.10.2021 (ЯШ, 15:00)
Лочин
1
Навбаҳор-Фарм
5
22-тур
17.10.2021 (ЯШ, 15:00)
Бунёдкор-Фарм
4
Жиззах-Барс
1
22-тур
17.10.2021 (ЯШ, 15:00)
Нефтгазмонтаж
3
Ғиждувон
1
22-тур
17.10.2021 (ЯШ, 15:00)
Пахтакор-79
1
Лoкомотив-БФК
0
22-тур
16.10.2021 (ШН, 15:00)
Жомбой
4
Чиғатой
2
21-тур
10.10.2021 (ЯШ, 16:00)
Жомбой
6
Лочин
2
21-тур
10.10.2021 (ЯШ, 15:30)
Навбаҳор-Фарм
1
Нефтгазмонтаж
1
21-тур
10.10.2021 (ЯШ, 15:30)
Зомин
6
Чиғатой
3
21-тур
09.10.2021 (ШН, 15:30)
Жиззах-Барс
4
Пахтакор-79
2
21-тур
08.10.2021 (ЖУ, 16:00)
Ғиждувон
6
Бунёдкор-Фарм
3
20-тур
03.10.2021 (ЯШ, 16:00)
Пахтакор-79
0
Ғиждувон
3
20-тур
03.10.2021 (ЯШ, 16:00)
Бунёдкор-Фарм
1
Навбаҳор-Фарм
2
20-тур
03.10.2021 (ЯШ, 16:00)
Лочин
2
Нефтгазмонтаж
1
20-тур
03.10.2021 (ЯШ, 16:00)
Жомбой
2
Зомин
3
20-тур
02.10.2021 (ШН, 16:00)
Чиғатой
2
Лoкомотив-БФК
3
19-тур
26.09.2021 (ЯШ, 16:00)
Нефтгазмонтаж
3
Бунёдкор-Фарм
0
19-тур
26.09.2021 (ЯШ, 16:00)
Зомин
3
Лочин
0
19-тур
25.09.2021 (ШН, 16:00)
Жиззах-Барс
1
Чиғатой
0
19-тур
25.09.2021 (ШН, 16:00)
Лoкомотив-БФК
1
Жомбой
2
19-тур
24.09.2021 (ЖУ, 17:00)
Навбаҳор-Фарм
1
Пахтакор-79
1

Ўзбекистон кубоги. “Пахтакор” – “Турон” ўйинини олимпиадалар рекордчиси Оксана Чусовитина бошлаб берди

Бугун Ўзбекистон кубогининг нимчорак финал ўйинлари давом эттирилди. Айниқса, “пахтакор” ва “Турон” учрашуви қизиқарли, жанговар руҳда ўтди. Биринчидан, ўйинни олимпиадалар рекордчиси, Ўзбекистон ифтихори Оксана Чусовитина рамзий маънода бошлаб берди.  Миллий терма жамоага таклиф этилган хорижлик Сречко Катанец  стадионга ташриф буюрди. Қолаверса, ўйин тақдири сўнгги дақиқаларга келиб ҳал бўлди. Қолган иккита баҳсда йирик натижалар кузатилди – “Насаф” Ҳусайн Норчаевнинг “очилган иштаҳаси” эвазига “Металлург”ни мағлуб этган бўлса, АГМК Про лига вакили “Нефтчи”га ҳеч қандай имкоият қолдирмади.

 

Coca-Cola Ўзбекистон кубоги. 1/8 финал

19 август, пайшанба

 

НАСАФ – МЕТАЛЛУРГ - 5:2 (1:2)

Қарши. “Марказий” стадион.

Ҳакамлар: Илья Ильин, Жасур Рустамов, Амал Султонов, Рустам Чориев

Назоратчи: Рустам Бобомуродов

Комиссар: Александр Давиденко

Гол: Андрия Калудерович, 12 (1:0), Камолиддин Тожиев, 33 (1:1),  Дилшод Раҳматуллаев,  43 (1:2), Андрия Калудерович, 54 (2:2), Ҳусайн Норчаев, 66 (3:2), Ҳусайн Норчаев, 75 (4:2), Ҳусайн Норчаев, 86 (5:2)

"Насаф":  Абдувоҳид Неъматов (Умиджон Эргашев, 40), Ҳусниддин Алиқулов, Ғолиб Ғайбуллаев, Дилшод Саитов, Баҳром Абдураҳимов (Шоҳмалик Комилов, 74), Ҳусайн Норчаев,  Акмал Мозговой, Ойбек Бозоров (Суҳроб Нуруллоев, 46), Марко Станоевич (Муродбек Раҳматов, 84), Умарбек Эшмуродов, Андриа Калудерович (Дониёржон Нарзуллаев, 74)

"Металлург":  Александр Лобанов, Шаҳзодбек Нурматов (Иван Нагаев, 72), Камолиддин Тожиев, Шаҳзодбек Ғофурбеков, Станислав Андреев, Иброҳим Иброҳимов, Дилшод Раҳматуллаев, Акбаржон Исматуллаев, Муҳаммад Исаев (Аброр Саримсоқов, 81), Бобир Давлатов (Руслан Розиев, 72), Фарруҳ Иброҳимов

Огоҳлантиришлар: Йўқ – Муҳаммад Исаев, 45+1, Дилшод Раҳматуллаев, 74.

 

ПАХТАКОР – ТУРОН - 1:0 (0:0)

Тошкент. “Пахтакор” стадиони.

Ҳакамлар: Шавкат Насибуллаев, Маҳмуд Турдиев, Феруз Достонов, Аҳрол Рисқуллаев

Назоратчи: Валентин Коваленко

Комиссар: Зохиржон Акрамхонов

Гол: Хожимат Эркинов, 90+2 (1:0)

"Пахтакор": Санжар Қувватов, Хожиакбар Алижонов, Одилжон Ҳамробеков,  Азизбек Турғунбоев (Хожимат Эркинов, 62), Драган Черан, Боян Матич (Шерзод Темиров, 62), Марлен Чобанов, Достонбек Ҳамдамов, Шерзод Аъзамов, Сардор Собирхўжаев (Шароф Муҳиддинов, 84), Фаррух Сайфиев

"Турон": Низомиддин Зиёвутдинов, Аслиддин Тоштемиров, Суннатилла Абдуллажонов (Дониёр Исмоилов, 74), Суннатулла Эрматов (Ҳумоюн Муртозаев, 76), Ихтиёр Тошпўлатов, Музаффаржон Музаффаров, Владислав Касминин, Фирдавс Чакалов (Абдулазизхон Абдурашидов, 46), Исмоилжон Охунжонов (Фозил Мусаев, 46), Ким Бо Ёнг (Билолхон Тошмирзаев, 59), Даян Поньевич

Огоҳлантиришлар: Фарруҳ Сайфиев, 82 -  Владислав Касминин, 4, Фирдавс Чакалов, 45, Фозил Мусаев, 67, Дониёр Исмоилов, 90+4.

 

АГМК – НЕФТЧИ - 6:1 (3:1)

Олмалиқ. ОТМК стадиони.

Ҳакамлар: Ғайрат Жўраев, Шерзод Камаров, Сардор Ҳакимов, Абдурашид Худойберганов

Назоратчи: Рашид Айтеков

Комиссар: Владимир Назаров

Голлар: Мартин Боаке, 10 (1:0), Александр Есич, 28 (1:1), Элвин Фортес, 30 (2:1), Мартин Боаке, 36 (3:1), Санжар Турсунов, 55 (4:1), Мартин Боаке,  66 (5:1), Абдуллоҳ Олимов, 77-ўз дарв. (6:1)

АГМК: Валижон Раҳимов,  Акромжон Комилов (Нодирбек Абдураззоқов, 77),    Миржамол Қосимов, Сардор Раҳмонов (Бобурбек Йўлдошев, 72),  Ҳусниддин Ғофуров (Шоҳруҳ Гадоев, 67),  Аббосжон Отахонов, Санжар Турсунов (Санжар Шоаҳмедов, 67), Йован Жокич,  Мартин Боаке,  Дилшодбек  Аҳмадалиев, Элвин Фортес (Муроджон Тошматов, 67)

"Нефтчи": Акбар Тўраев (Машҳуржон Муҳаммаджонов, 70), Акмал Шораҳмедов, Шодиёр Хожиматов, Собит Синдаров, Сардор Абдунабиев (Иззатилла Абдуллаев, 62), Абдуллоҳ Олимов, Умар Адҳамзода (Сайдулло Раҳматов, 62), Дарко Станоевич, Александр Есич, Ойбек Қиличев (Шерзод Каримов, 62), Улуғбек Ҳошимов (Достон Тошматов, 70)

Огоҳлантиришлар: Йўқ – Абдуллоҳ Олимов, 39, Ойбек Қиличев, 42, Улуғбек Хошимов, 53.