8-тур
14.05.2021 (ЖУ, 18:55)
АГМК
-
Бунёдкор
-
8-тур
13.05.2021 (ПШ, 18:45)
Турон
-
Қизилқум
-
8-тур
12.05.2021 (ЧР, 18:50)
Пахтакор
3
Қўқон-1912
0
8-тур
12.05.2021 (ЧР, 18:40)
Навбаҳор
2
Сурхон
0
8-тур
11.05.2021 (СЕ, 18:55)
Сўғдиёна
4
Андижон
1
8-тур
11.05.2021 (СЕ, 18:50)
Локомотив
1
Металлург
3
5-тур
10.05.2021 (ДУ, 18:40)
Турон
0
АГМК
1
7-тур
06.05.2021 (ПШ, 17:00)
Турон
1
Пахтакор
1
7-тур
06.05.2021 (ПШ, 17:00)
Сурхон
0
АГМК
1
7-тур
05.05.2021 (ЧР, 19:00)
Металлург
0
Сўғдиёна
2
7-тур
05.05.2021 (ЧР, 17:00)
Машъал
1
Локомотив
4
7-тур
05.05.2021 (ЧР, 17:00)
Андижон
1
Қўқон-1912
2
7-тур
04.05.2021 (СЕ, 19:00)
Бунёдкор
2
Насаф
0
7-тур
04.05.2021 (СЕ, 17:00)
Қизилқум
1
Навбаҳор
1
6-тур
16.04.2021 (ЖУ, 18:15)
Локомотив
2
Бунёдкор
1
6-тур
16.04.2021 (ЖУ, 18:05)
Навбаҳор
0
Турон
0
6-тур
15.04.2021 (ПШ, 18:20)
Сўғдиёна
2
Машъал
2
6-тур
15.04.2021 (ПШ, 18:20)
Насаф
6
Сурхон
0
6-тур
15.04.2021 (ПШ, 16:15)
Қўқон-1912
0
Металлург
1
5-тур
10.04.2021 (ШН, 18:30)
Қизилқум
1
Насаф
2
3-тур
30.04.2021 (ЖУ, 18:30)
Навбаҳор
1
Олимпик
0
3-тур
30.04.2021 (ЖУ, 00:00)
Шўртан
4
Хоразм
1
3-тур
30.04.2021 (ЖУ, 00:00)
Оқтепа
4
Зомин
2
3-тур
30.04.2021 (ЖУ, 00:00)
Нефтчи
0
Қизилқум
0
3-тур
29.04.2021 (ПШ, 18:45)
Динамо
3
Сурхон
1
3-тур
29.04.2021 (ПШ, 18:45)
Металлург
2
Қўқон-1912
0
3-тур
29.04.2021 (ПШ, 17:00)
Бухоро
2
Ғиждувон
2
3-тур
29.04.2021 (ПШ, 16:45)
Машъал
2
Янгиер
0
3-тур
28.04.2021 (ЧР, 18:45)
Насаф
1
Бунёдкор
1
3-тур
28.04.2021 (ЧР, 18:45)
Сўғдиёна
4
Рубин
1
3-тур
28.04.2021 (ЧР, 17:30)
Арал Самали
1
Локомотив
5
3-тур
28.04.2021 (ЧР, 16:45)
Турон
1
Андижон
0
2-тур
26.04.2021 (ДУ, 18:20)
Нефтчи
3
Хоразм
1
2-тур
26.04.2021 (ДУ, 17:00)
Қизилқум
1
Шўртан
0
2-тур
26.04.2021 (ДУ, 16:20)
Зомин
1
Навбаҳор
2
2-тур
26.04.2021 (ДУ, 16:20)
Оқтепа
2
Олимпик
4
2-тур
25.04.2021 (ЯШ, 18:30)
Металлург
2
Янгиер
0
2-тур
25.04.2021 (ЯШ, 17:00)
Динамо
5
Ғиждувон
0
2-тур
25.04.2021 (ЯШ, 16:30)
Сурхон
5
Бухоро
2
2-тур
25.04.2021 (ЯШ, 16:30)
Қўқон-1912
3
Машъал
2
7-тур
16.05.2021 (ЯШ, 18:00)
Нефтчи
-
Шўртан
-
7-тур
15.05.2021 (ШН, 17:45)
Бухоро
-
Хоразм
-
7-тур
15.05.2021 (ШН, 17:30)
Оқтепа
-
Динамо
-
7-тур
14.05.2021 (ЖУ, 17:30)
Олимпик
-
Арал Самали
-
5-тур
11.05.2021 (СЕ, 19:00)
Динамо
2
Шўртан
0
6-тур
07.05.2021 (ЖУ, 17:50)
Шўртан
0
Янгиер
0
6-тур
07.05.2021 (ЖУ, 17:45)
Хоразм
1
Оқтепа
0
6-тур
06.05.2021 (ПШ, 18:50)
Динамо
0
Нефтчи
1
6-тур
06.05.2021 (ПШ, 18:00)
Арал Самали
2
Бухоро
2
5-тур
17.04.2021 (ШН, 18:00)
Нефтчи
5
Хоразм
1
5-тур
17.04.2021 (ШН, 16:00)
Оқтепа
2
Арал Самали
2
5-тур
16.04.2021 (ЖУ, 16:00)
Олимпик
2
Янгиер
1
4-тур
12.04.2021 (ДУ, 17:00)
Шўртан
0
Олимпик
6
4-тур
12.04.2021 (ДУ, 17:00)
Арал Самали
0
Нефтчи
2
4-тур
11.04.2021 (ЯШ, 16:00)
Янгиер
1
Бухоро
0
4-тур
10.04.2021 (ШН, 17:00)
Хоразм
1
Динамо
0
4-тур
10.04.2021 (ШН, 16:00)
Истиқлол
1
Оқтепа
3
3-тур
06.04.2021 (СЕ, 18:00)
Нефтчи
2
Истиқлол
0
3-тур
06.04.2021 (СЕ, 16:30)
Олимпик
0
Бухоро
2
3-тур
05.04.2021 (ДУ, 18:00)
Динамо
3
Арал Самали
2
3-тур
12.05.2021 (ЧР, 17:30)
Ғиждувон
2
Жиззах-Барс
1
3-тур
12.05.2021 (ЧР, 17:00)
Рубин
1
Лочин
1
3-тур
12.05.2021 (ЧР, 17:00)
Нефтгазмонтаж
2
Зомин
1
5-тур
09.05.2021 (ЯШ, 17:00)
Навбаҳор-Фарм
2
Жомбой
1
5-тур
09.05.2021 (ЯШ, 17:00)
Бунёдкор-Фарм
3
Рубин
2
5-тур
08.05.2021 (ШН, 17:00)
Нефтгазмонтаж
2
Чиғатой
3
4-тур
04.05.2021 (СЕ, 17:00)
Зомин
2
Навбаҳор-Фарм
1
4-тур
04.05.2021 (СЕ, 16:30)
Лoкомотив-БФК
2
Ғиждувон
3
4-тур
04.05.2021 (СЕ, 16:30)
Рубин
2
Пахтакор-79
2
4-тур
02.05.2021 (ЯШ, 17:00)
Жомбой
1
Нефтгазмонтаж
3
4-тур
02.05.2021 (ЯШ, 16:30)
Лочин
1
Жиззах-Барс
0
4-тур
01.05.2021 (ШН, 18:00)
Чиғатой
3
Бунёдкор-Фарм
0
3-тур
25.04.2021 (ЯШ, 16:30)
Бунёдкор-Фарм
1
Жомбой
0
3-тур
24.04.2021 (ШН, 16:00)
Навбаҳор-Фарм
2
Лoкомотив-БФК
0
3-тур
24.04.2021 (ШН, 16:00)
Пахтакор-79
4
Чиғатой
1
2-тур
18.04.2021 (ЯШ, 16:00)
Жиззах-Барс
1
Навбаҳор-Фарм
3
2-тур
18.04.2021 (ЯШ, 16:00)
Жомбой
2
Пахтакор-79
1
2-тур
18.04.2021 (ЯШ, 16:00)
Лочин
1
Ғиждувон
1
2-тур
17.04.2021 (ШН, 17:00)
Чиғатой
1
Рубин
2
2-тур
17.04.2021 (ШН, 16:30)
Лoкомотив-БФК
1
Нефтгазмонтаж
2

“Пахтакор” – Coca-Cola Ўзбекистон кубоги соҳиби

Бугун “Пахтакор” ҳамда АГМК жамоалари ўртасида Coca-Cola Ўзбекистон финал учрашуви бўлиб ўтди. Тошкентдаги “Локомотив” стадионида кечган беллашувда “шерлар” 3:0 ҳисобидаги йирик ғалабани қўлга киритишди.

Эътиборлиси, мазкур баҳсдаги ҳар уччала голга Драган Черан муаллифлик қилди. 31-дақиқада Сергеев ва Ҳамдамовнинг ажойиб ҳаракатидан сўнг Драган ўнг оёғида тўпни дарвозабон устидан ошириб ташлади.

60-дақиқада эса жарима майдончаси ичида Машариповга нисбатан амалга оширилган қўполлик учун олмалиқликлар дарвозаси томон пенальти белгиланди. 11 метрли жарима зарбасини эса сербиялик футболчи аниқ амалга оширган бўлса, орадан 17 дақиқа ўтиб Машариповнинг узатмасидан сўнг 32 ёшли форвард тўпни тўхтатмасдан дарвозага йўллади.

Шу тариқа “Пахтакор” ўз тарихида 12-марта мамлакат кубогини қўлга киритди.

Coca-ColaЎзбекистон кубоги / Финал

26 октябрь, шанба

ПАХТАКОР – АГМК 3:0

Тошкент. “Локомотив” стадиони. 7185 томошабин

Ҳакамлар: Шерзод Қосимов, Абдуҳамидулло Расулов, Жаҳонгир Саидов, Жасур Мухторов

Назоратчи: Рашид Айтеков

Комиссар: Александр Давиденко

Голлар: Драган Черан, 31 (1:0), Драган Черан, 61 пенальтидан (2:0), Драган Черан, 77 (3:0)

“Пахтакор”: Элдорбек Суюнов, Хожиакбар Алижонов, Жалолиддин Машарипов, Драган Черан, Игорь Сергеев (Марат Бикмаев, 79), Достонбек Ҳамдамов, Одилжон Ҳамробеков, Шерзод Аъзамов, Сардор Собирхўжаев (Егор Кримец, 89), Фарруҳ Сайфиев (Владимир Козак, 86), Марко Симич.

АГМК: Суҳробжон Султонов, Эркин Байдуллаев, Миржамол Қосимов (Жасурбек Умаров, 46), Дилшод Жўраев, Элгужа Григалашвили (Санъат Шихов, 63), Муроджон Тошматов, Акмал Шораҳмедов, Сайдулло Раҳматов, Сардор Раҳмонов, Бобурбек Юлдашов, Шаҳзодбек Нурматов (Жасур Ҳакимов, 72).

Огоҳлантиришлар: Фарруҳ Сайфиев, 74, Хожиакбар Алижонов, 80 – Акмал Шораҳмедов, 74, Санъат Шихов, 80.