14-tur
08.08.2021 (YSH, 20:00)
Qo‘qon-1912
-
Turon
-
14-tur
08.08.2021 (YSH, 20:00)
So‘g‘diyona
-
Navbahor
-
14-tur
07.08.2021 (SHN, 20:00)
Andijon
-
Qizilqum
-
14-tur
07.08.2021 (SHN, 20:00)
Metallurg
-
Surxon
-
14-tur
07.08.2021 (SHN, 20:00)
Lokomotiv
-
AGMK
-
14-tur
06.08.2021 (JU, 20:00)
Paxtakor
-
Nasaf
-
14-tur
06.08.2021 (JU, 20:00)
Mash’al
-
Bunyodkor
-
13-tur
01.08.2021 (YSH, 20:00)
Metallurg
1
Qizilqum
2
13-tur
01.08.2021 (YSH, 20:00)
Qo‘qon-1912
1
Navbahor
2
13-tur
31.07.2021 (SHN, 20:00)
Paxtakor
1
Bunyodkor
0
13-tur
31.07.2021 (SHN, 20:00)
So‘g‘diyona
0
AGMK
0
13-tur
31.07.2021 (SHN, 20:00)
Andijon
1
Turon
1
13-tur
30.07.2021 (JU, 20:00)
Mash’al
2
Surxon
1
13-tur
30.07.2021 (JU, 00:00)
Lokomotiv
2
Nasaf
0
8-tur
09.07.2021 (JU, 20:00)
Nasaf
1
Mash’al
0
12-tur
04.07.2021 (YSH, 20:00)
Surxon
1
Bunyodkor
5
12-tur
04.07.2021 (YSH, 20:00)
Paxtakor
2
Lokomotiv
1
12-tur
04.07.2021 (YSH, 20:00)
Nasaf
1
So‘g‘diyona
0
12-tur
03.07.2021 (SHN, 20:00)
AGMK
2
Qo‘qon-1912
1
12-tur
03.07.2021 (SHN, 20:00)
Navbahor
0
Andijon
1
1/8 final
20.08.2021 (JU, 00:00)
So‘g‘diyona
-
Lokomotiv
-
1/8 final
20.08.2021 (JU, 00:00)
Bunyodkor
-
Navbahor
-
1/8 final
19.08.2021 (PSH, 00:00)
AGMK
-
Neftchi
-
1/8 final
19.08.2021 (PSH, 00:00)
Paxtakor
-
Turon
-
1/8 final
19.08.2021 (PSH, 00:00)
Nasaf
-
Metallurg
-
1/8 final
18.08.2021 (CH, 00:00)
Surxon
-
Mash’al
-
1/8 final
18.08.2021 (CH, 00:00)
Sho‘rtan
-
Qizilqum
-
1/8 final
18.08.2021 (CH, 00:00)
Dinamo
-
Olimpik
-
3-tur
30.04.2021 (JU, 18:30)
Navbahor
1
Olimpik
0
3-tur
30.04.2021 (JU, 00:00)
Sho‘rtan
4
Xorazm
1
3-tur
30.04.2021 (JU, 00:00)
Neftchi
0
Qizilqum
0
3-tur
30.04.2021 (JU, 00:00)
Oqtepa
4
Zomin
2
3-tur
29.04.2021 (PSH, 18:45)
Metallurg
2
Qo‘qon-1912
0
3-tur
29.04.2021 (PSH, 18:45)
Dinamo
3
Surxon
1
3-tur
29.04.2021 (PSH, 17:00)
Buxoro
2
G‘ijduvon
2
3-tur
29.04.2021 (PSH, 16:45)
Mash’al
2
Yangiyer
0
3-tur
28.04.2021 (CH, 18:45)
So‘g‘diyona
4
Rubin
1
3-tur
28.04.2021 (CH, 18:45)
Nasaf
1
Bunyodkor
1
3-tur
28.04.2021 (CH, 17:30)
Aral Samali
1
Lokomotiv
5
3-tur
28.04.2021 (CH, 16:45)
Turon
1
Andijon
0
14-tur
29.08.2021 (YSH, 00:00)
Xorazm
-
Neftchi
-
14-tur
05.08.2021 (PSH, 17:30)
Sho‘rtan
-
Dinamo
-
14-tur
04.08.2021 (CH, 17:30)
Yangiyer
-
Olimpik
-
13-tur
27.06.2021 (YSH, 20:00)
Neftchi
4
Aral Samali
0
13-tur
27.06.2021 (YSH, 19:00)
Dinamo
4
Xorazm
3
13-tur
27.06.2021 (YSH, 18:00)
Olimpik
5
Sho‘rtan
0
13-tur
27.06.2021 (YSH, 18:00)
Buxoro
3
Yangiyer
0
12-tur
20.06.2021 (YSH, 18:00)
Sho‘rtan
2
Xorazm
1
12-tur
20.06.2021 (YSH, 18:00)
Yangiyer
2
Oqtepa
1
12-tur
19.06.2021 (SHN, 18:30)
Aral Samali
2
Dinamo
1
12-tur
19.06.2021 (SHN, 18:00)
Buxoro
0
Olimpik
1
11-tur
13.06.2021 (YSH, 20:00)
Neftchi
2
Yangiyer
0
11-tur
13.06.2021 (YSH, 18:30)
Xorazm
1
Aral Samali
1
11-tur
12.06.2021 (SHN, 18:00)
Oqtepa
0
Olimpik
2
11-tur
12.06.2021 (SHN, 00:00)
Buxoro
3
Sho‘rtan
0
10-tur
08.06.2021 (SE, 18:00)
Sho‘rtan
0
Aral Samali
1
10-tur
08.06.2021 (SE, 18:00)
Olimpik
3
Neftchi
0
10-tur
07.06.2021 (DU, 18:00)
Yangiyer
1
Dinamo
2
10-tur
06.06.2021 (YSH, 18:00)
Buxoro
3
Oqtepa
3
9-tur
03.06.2021 (PSH, 18:00)
Olimpik
1
Dinamo
2
12-tur
08.08.2021 (YSH, 00:00)
G‘ijduvon
-
Navbahor Farm
-
12-tur
08.08.2021 (YSH, 00:00)
Zomin
-
Paxtakor-79
-
12-tur
08.08.2021 (YSH, 00:00)
Lochin
-
Chig‘atoy
-
12-tur
07.08.2021 (SHN, 00:00)
Lokomotiv-BFK
-
Bunyodkor-Farm
-
12-tur
07.08.2021 (SHN, 00:00)
Jizzax-Bars
-
Neftgazmontaj
-
11-tur
31.07.2021 (SHN, 00:00)
Chig‘atoy
3
Jomboy
3
11-tur
23.06.2021 (CH, 18:30)
Navbahor Farm
2
Lochin
1
11-tur
19.06.2021 (SHN, 18:00)
G‘ijduvon
1
Neftgazmontaj
2
11-tur
19.06.2021 (SHN, 18:00)
Jizzax-Bars
1
Bunyodkor-Farm
2
11-tur
19.06.2021 (SHN, 17:30)
Lokomotiv-BFK
4
Paxtakor-79
3
10-tur
13.06.2021 (YSH, 18:30)
Chig‘atoy
4
Zomin
6
10-tur
13.06.2021 (YSH, 18:00)
Bunyodkor-Farm
0
G‘ijduvon
2
10-tur
13.06.2021 (YSH, 00:00)
Lochin
3
Jomboy
0
10-tur
12.06.2021 (SHN, 18:00)
Neftgazmontaj
0
Navbahor Farm
1
10-tur
12.06.2021 (SHN, 18:00)
Paxtakor-79
2
Jizzax-Bars
0
9-tur
06.06.2021 (YSH, 18:00)
Neftgazmontaj
2
Lochin
2
9-tur
06.06.2021 (YSH, 18:00)
Zomin
3
Jomboy
0
9-tur
05.06.2021 (SHN, 18:00)
Navbahor Farm
1
Bunyodkor-Farm
2
9-tur
05.06.2021 (SHN, 18:00)
G‘ijduvon
4
Paxtakor-79
0
9-tur
05.06.2021 (SHN, 17:30)
Lokomotiv-BFK
4
Chig‘atoy
2

“Toshkent: besh tashabbus harakati-2021” yoshlar forumi doirasida mini-futbol musobaqasi o‘tkazildi

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoev tomonidan ilgari surilgan besh muhim tashabbusni yoshlar orasida keng targ‘ib qilish, yosh avlodda sog‘lom turmush tarziga bo‘lgan e’tiborni oshirish maqsadida joriy yilning 21-25-may kunlari “Toshkent: besh tashabbus harakati-2021” yoshlar forumi o‘tkazildi.

Forum doirasida mini-futbol musobaqasi ham tashkil etildi. O‘zbekiston Respublikasi Turizm va sport Vazirligi, Toshkent shahar hokimligi, O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi hamda O‘zbekiston Professional futbol ligasi hamkorligida o‘tkazilgan mini-futbol musobaqasida 32 ta jamoa g‘oliblik uchun bahs olib bordi. Musobaqa umumiy hisobda 300 nafardan ortiq yoshlarni qamrab oldi va qiziqarli kurashlarga boy tarzda kechdi.

Poytaxtimizning Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston Milliy kutubxonasi, “Hyatt Regency” mehmonxonasi hamda Yoshlar ijod saroyi oralig‘ida barpo etilgan shaharcha maydonida bo‘lib o‘tgan o‘yinlar yakuniga ko‘ra Olmazor tuman Quyosh mahallasi yoshlaridan iborat “Yuventus” jamoasi g‘oliblikni qo‘lga kiritdi.

Musobaqa so‘ngida g‘olib jamoa bilan o‘zbek futboli afsonalari o‘rtasida ko‘rgazmali uchrashuv ham tashkil etildi. Unda Ravshan Ermatov, Zayniddin Tojiyev, Anvar G‘ofurov, Server Jeparov, Ignatiy Nesterov, Marat Bikmayev hamda Aziz Ibragimov ishtirok etib, yosh havaskor futbolchilarga olam-olam quvonch ulashishdi.