8-tur
13.05.2021 (PSH, 18:45)
Turon
-
Qizilqum
-
8-tur
12.05.2021 (CH, 18:50)
Paxtakor
-
Qo‘qon-1912
-
8-tur
12.05.2021 (CH, 18:40)
Navbahor
-
Surxon
-
8-tur
11.05.2021 (SE, 18:55)
So‘g‘diyona
-
Andijon
-
8-tur
11.05.2021 (SE, 18:50)
Lokomotiv
-
Metallurg
-
5-tur
10.05.2021 (DU, 18:40)
Turon
-
AGMK
-
7-tur
06.05.2021 (PSH, 17:00)
Turon
1
Paxtakor
1
7-tur
06.05.2021 (PSH, 17:00)
Surxon
0
AGMK
1
7-tur
05.05.2021 (CH, 19:00)
Metallurg
0
So‘g‘diyona
2
7-tur
05.05.2021 (CH, 17:00)
Mash’al
1
Lokomotiv
4
7-tur
05.05.2021 (CH, 17:00)
Andijon
1
Qo‘qon-1912
2
7-tur
04.05.2021 (SE, 19:00)
Bunyodkor
2
Nasaf
0
7-tur
04.05.2021 (SE, 17:00)
Qizilqum
1
Navbahor
1
6-tur
16.04.2021 (JU, 18:15)
Lokomotiv
2
Bunyodkor
1
6-tur
16.04.2021 (JU, 18:05)
Navbahor
0
Turon
0
6-tur
15.04.2021 (PSH, 18:20)
So‘g‘diyona
2
Mash’al
2
6-tur
15.04.2021 (PSH, 18:20)
Nasaf
6
Surxon
0
6-tur
15.04.2021 (PSH, 16:15)
Qo‘qon-1912
0
Metallurg
1
5-tur
10.04.2021 (SHN, 18:30)
Qizilqum
1
Nasaf
2
5-tur
09.04.2021 (JU, 17:00)
Mash’al
0
Qo‘qon-1912
2
3-tur
30.04.2021 (JU, 18:30)
Navbahor
1
Olimpik
0
3-tur
30.04.2021 (JU, 00:00)
Sho‘rtan
4
Xorazm
1
3-tur
30.04.2021 (JU, 00:00)
Oqtepa
4
Zomin
2
3-tur
30.04.2021 (JU, 00:00)
Neftchi
0
Qizilqum
0
3-tur
29.04.2021 (PSH, 18:45)
Dinamo
3
Surxon
1
3-tur
29.04.2021 (PSH, 18:45)
Metallurg
2
Qo‘qon-1912
0
3-tur
29.04.2021 (PSH, 17:00)
Buxoro
2
G‘ijduvon
2
3-tur
29.04.2021 (PSH, 16:45)
Mash’al
2
Yangier
0
3-tur
28.04.2021 (CH, 18:45)
Nasaf
1
Bunyodkor
1
3-tur
28.04.2021 (CH, 18:45)
So‘g‘diyona
4
Rubin
1
3-tur
28.04.2021 (CH, 17:30)
Aral Samali
1
Lokomotiv
5
3-tur
28.04.2021 (CH, 16:45)
Turon
1
Andijon
0
2-tur
26.04.2021 (DU, 18:20)
Neftchi
3
Xorazm
1
2-tur
26.04.2021 (DU, 17:00)
Qizilqum
1
Sho‘rtan
0
2-tur
26.04.2021 (DU, 16:20)
Zomin
1
Navbahor
2
2-tur
26.04.2021 (DU, 16:20)
Oqtepa
2
Olimpik
4
2-tur
25.04.2021 (YSH, 18:30)
Metallurg
2
Yangier
0
2-tur
25.04.2021 (YSH, 17:00)
Dinamo
5
G‘ijduvon
0
2-tur
25.04.2021 (YSH, 16:30)
Surxon
5
Buxoro
2
2-tur
25.04.2021 (YSH, 16:30)
Qo‘qon-1912
3
Mash’al
2
6-tur
07.05.2021 (JU, 17:50)
Sho‘rtan
0
Yangier
0
6-tur
07.05.2021 (JU, 17:45)
Xorazm
1
Oqtepa
0
6-tur
06.05.2021 (PSH, 18:50)
Dinamo
0
Neftchi
1
6-tur
06.05.2021 (PSH, 18:00)
Aral Samali
2
Buxoro
2
5-tur
17.04.2021 (SHN, 18:00)
Neftchi
5
Xorazm
1
5-tur
17.04.2021 (SHN, 16:00)
Oqtepa
2
Aral Samali
2
5-tur
16.04.2021 (JU, 18:00)
Dinamo
-
Sho‘rtan
-
5-tur
16.04.2021 (JU, 16:00)
Olimpik
2
Yangier
1
4-tur
12.04.2021 (DU, 17:00)
Sho‘rtan
0
Olimpik
6
4-tur
12.04.2021 (DU, 17:00)
Aral Samali
0
Neftchi
2
4-tur
11.04.2021 (YSH, 16:00)
Yangier
1
Buxoro
0
4-tur
10.04.2021 (SHN, 17:00)
Xorazm
1
Dinamo
0
4-tur
10.04.2021 (SHN, 16:00)
Istiqlol
1
Oqtepa
3
3-tur
06.04.2021 (SE, 18:00)
Neftchi
2
Istiqlol
0
3-tur
06.04.2021 (SE, 16:30)
Olimpik
0
Buxoro
2
3-tur
05.04.2021 (DU, 18:00)
Dinamo
3
Aral Samali
2
3-tur
05.04.2021 (DU, 17:00)
Xorazm
4
Sho‘rtan
0
3-tur
04.04.2021 (YSH, 16:00)
Oqtepa
1
Yangier
1
2-tur
30.03.2021 (SE, 18:00)
Istiqlol
1
Dinamo
2
2-tur
30.03.2021 (SE, 17:00)
Sho‘rtan
0
Buxoro
1
3-tur
12.05.2021 (CH, 00:00)
Rubin
-
Lochin
-
3-tur
12.05.2021 (CH, 00:00)
Neftgazmontaj
-
Zomin
-
3-tur
12.05.2021 (CH, 00:00)
G‘ijduvon
-
Jizzax-Bars
-
5-tur
09.05.2021 (YSH, 00:00)
Navbahor Farm
-
Jomboy
-
5-tur
08.05.2021 (SHN, 17:00)
Neftgazmontaj
2
Chig‘atoy
3
4-tur
04.05.2021 (SE, 17:00)
Zomin
2
Navbahor Farm
1
4-tur
04.05.2021 (SE, 16:30)
Lokomotiv-BFK
2
G‘ijduvon
3
4-tur
04.05.2021 (SE, 16:30)
Rubin
2
Paxtakor-79
2
4-tur
02.05.2021 (YSH, 17:00)
Jomboy
1
Neftgazmontaj
3
4-tur
02.05.2021 (YSH, 16:30)
Lochin
1
Jizzax-Bars
0
4-tur
01.05.2021 (SHN, 18:00)
Chig‘atoy
3
Bunyodkor-Farm
0
3-tur
25.04.2021 (YSH, 16:30)
Bunyodkor-Farm
1
Jomboy
0
3-tur
24.04.2021 (SHN, 16:00)
Navbahor Farm
2
Lokomotiv-BFK
0
3-tur
24.04.2021 (SHN, 16:00)
Paxtakor-79
4
Chig‘atoy
1
2-tur
18.04.2021 (YSH, 16:00)
Jizzax-Bars
1
Navbahor Farm
3
2-tur
18.04.2021 (YSH, 16:00)
Jomboy
2
Paxtakor-79
1
2-tur
18.04.2021 (YSH, 16:00)
Lochin
1
G‘ijduvon
1
2-tur
17.04.2021 (SHN, 17:00)
Chig‘atoy
1
Rubin
2
2-tur
17.04.2021 (SHN, 16:30)
Lokomotiv-BFK
1
Neftgazmontaj
2
2-tur
17.04.2021 (SHN, 16:00)
Zomin
2
Bunyodkor-Farm
0

O‘zbekiston Coca-Cola kubogi. “Lokomotiv” kichik hisobda g‘alaba qozondi, “Bunyodkor”dan 10:0 va boshqa natijalar

O‘zbekiston Coca-Cola kubogining guruh o‘yinlari start oldi. Bugunga belgilangan  besh o‘yindan dastlabki uchtasida uch xil natija qayd etildi. O‘z maydonida Pro liga vakili  “Aral Samali”ni qabul qilgan “Turon” raqibini yirik hisobda mag‘lubiyatga uchratdi. Andijonga safar qilgan “Lokomotiv” ham uch ochko bilan qaytdi.  Pro liganing ikki vakili – “Buxoro” va “Dinamo” jamoalari o‘yinida kuchlar teng keldi – 1:1.

Aslida “Rubin” mehmoni bo‘lishi belgilangan, lekin o‘zaro kelishuvga ko‘ra o‘yinni o‘zining “Bunyodkor” stadionida o‘tkazgan “qaldirg‘ochlar” 1-liga vakilini ayab o‘tirmadi – raqib darvozasiga javobsiz o‘nta gol kiritishdi.
Ikkinchi uchrashuv esa teng kurashlar ostida o‘tdi. Superliganing ikki kuchli jamoalari o‘rtasidagi bahsda mezbonlar – “So‘g‘diyona” jamoasi hisobni ochgandi. Mehmonlar – “Nasaf” jamoasi esa ketma-ket ikkita to‘p kiritishib, hisobda oldinga o‘tib olishdi. Biroq uchrashuvning oxirlarida chempionat to‘purarlari sardori Shohruz Norxonov o‘zining to‘purarlik qobiliyatini ko‘rsatdi va hisobni tenglashtirdi.   

O‘zbekiston kubogi. Guruh o‘yinlari.

20 aprel, seshanba

TURON – ARAL SAMALI  - 4:1 (3:0)

Yaypan. “O‘zbekiston” stadioni. 1933 tomoshabin.

Hakamlar: Ibrohim Ismoilov, Islomjon Nosirov, Abduhamid Abduraimov, Doston Mirzaraimov

Nazoratchi: Dmitriy Roman

Komissar: Begzod Aripov

Gollar: Bo Yong Kim, 5 (1:0), Sinisha Babich, 23 (2:0), Bo Yong Kim, 26 (3:0),  Jamshid Gulmirzaev, 63 (3:1), Orifxo‘ja Abduxoliqov, 90+3 (4:1).

"Turon": Mirzohidjon Jalilov, Sunnatilla Ermatov (Muzaffarjon Muzaffarov, 74), Jasurbek Hakimov (Orifxo‘ja Abduxoliqov, 55), Javohir Sohibov, Sardorbek Xursandov, Dostonbek Meliqo‘ziev, Ismoiljon Oxunjonov, Sinisha Babich, Jahongir Mehmonov,  Bo Yong Kim (Umarjon Sharipov, 64), Bilolxon Toshmirzaev

"Aral Samali": Aybek Shamshetov, Shaxriyar Karimbaev, Javlon Primbetov,  Miyras Karlibaev, Nurlibek Talasbaev (Navro‘zbek Alimov, 20), Oybek Rozimov (Norxon Sheripov, 76), Ruslanbek Menlimuratov (Albert Sdikov, 45), Azamat Allaniyozov, Islambek Seytnazarov, Jamshid Gulmirzaev, Erbol Seytnazarov

Ogohlantirishlar:  Dostonbek Meliqo‘ziev, 57 - Ruslanbek Menlimuratov, 17, Albert Sdikov, 55.


ANDIJON – LOKOMOTIV - 1:2 (0:1)

Andijon. “Bobur Arena” stadioni. 4123 tomoshabin

Hakamlar: Vadim Agishev, Rishat Nugmanov, Doniyor Saylavov, Akmal Rahimov

Nazoratchi: Rashid Aytekov

Komissar: Jahongir Rahmatullaev

Gollar: Temurxo‘ja Abduxoliqov, 49 (0:1), Jasurbek Jaloliddinov,  71-pen. (1:1),  Shuhrat Muhammadiev, 80 (1:2).

"Andijon": Javohir Qilichev, Usmonali Ismonaliev, Abdulvohid G‘ulomov, Ibrohim Otaxonov (Sunnatilla Hamidjonov, 66),  Abdulhay Ismoilov, Doniyor Ismoilov, Muhammadkarim Toirov (Komron Saidazimov, 60), Doniyor Abdumannopov, Plamen Dimov, Muhammad Isaev,  Jamshidbek Homidov (Jasurbek Jaloliddinov,  46).

"Lokomotiv": Abdumavlon Abdujalilov, Sadriddin Abdullaev, Javohir Siddiqov (Islomjon Qobilov, 75), Marat Bikmaev (Azizbek Amonov, 75), Ibrohim G‘anixonov (Temurxo‘ja Abduxoliqov, 46), . G‘ulom Haydar G‘ulomov, Diego Bardanka, Shuhrat Muhammadiev, Sherzod Fayziev, Diyorjon Turopov, Xurshidbek Muhtorov

Ogohlantirishlar: Plamen Dimov, 45+1, Sunnatilla Hamidjonov, 67, Muhammad Isaev, 87, Jasurbek Jaloliddinov, 90+2 – Ibrohim G‘anixonov, 9, Diego Bardanka, 22


BUXORO – DINAMO - 1:1 (0:0)

G‘ijduvon. “Navro‘z” stadioni. 620 tomoshabin.

Hakamlar: Zokirjon Qodirov, Jasur Rustamov, Amal Sultonov, Shuhrat Rajabov

Nazoratchi: Valentin Kovalenko

Komissar: Shohrux Said

Gollar: Suhrob Ne’matov, 82-pen. (1:0), Timur Hakimov, 90+1-pen. (1:1).

"Buxoro": Rahat Japarov, Bobur Qosimov, Anvarjon Jo‘raev,  San’at Shixov, Amirjon Safarov, Rustamjon Abduhamidov, Shohruhbek  Holmatov (Suxrob Ne’matov, 72), Alisher Sanoev, Qahramon Bahodirov (Davronbek Isoqov, 46),   Hakimxon Alamxonov, Fayzullobek Jumanqo‘ziev (Shavkat Salomov, 46)

"Dinamo": Farhod Rahmatov, Shohruhbek Abdurahmonov, Timur Usmonov, Timur Hakimov, Siroj Meliev (Oleg Marchuk, 55), Obid Jo‘raboev, Temurbek Ismoilov (Mixaylo Udod, 83), Muhammadqodir Hamraliev, G‘olibjon Sariboev, Komil Sharofutdinov, Sardorbek Eminov (Islom Sharipov, 70).

Ogohlantirishlar: Rustamjon Abduhamidov, 87 - Timur Usmanov, 75, Mixaylo Udod, 90+4.


SO‘G‘DIYoNA – NASAF - 2:2 (1:0)

Jizzax. “So‘g‘diyona” stadioni. 1873 tomoshabin.

Hakamlar: Elyor Tursunov, Damir Iskanderov, Aleksandr Burov, Shohruh Qayumov

Nazoratchi: Ma’mur Saidqosimov

Komissar: Laziz Qo‘chqorov

Gollar: Javohir Qahramonov, 28-pen. (1:0), Husain Norchaev, 54-pen. (1:1), Marko Stanoevich, 68 (1:2), Shohruz Norxonov, 85 (2:2).

"So‘g‘diyona": Milan Mitrovich, Elyor Orifov,  Ayubxon No‘’monov, Arslanmirat Amanov, Oybek Nurmatov (Shohruz Norxonov, 72), Daniel Nasriddinov, Javohir Qahramonov (Islom Boysariev, 82), Ergash Ismoilov,  Luka Chermel, Sahob Rashidov (Bahodir Nasimov, 46), Marko Kolakovich

"Nasaf":  Azamat Soibov, Husniddin Aliqulov, G‘olib G‘aybullaev, Dilshod Saitov, Husayn Norchaev (Muhriddin Zoirov, 80), Akmal Mozgovoy, Sherzod Nasrullaev,  Shohmalik Komilov (Jo‘rabek Mannonov, 90+2), Abubakir-Rizo Turdaliev (Murodbek Xo‘jamberdiev, 46) Marko Stanoevich, Umarbek Eshmurodov

Ogohlantirishlar:  Elyor Oripov, 11, Luka Chermel, 64, Ulug‘bek Baqoev, 72 (bosh murabbiy), Islom Boysariev, 87 – Azamat Soibov, 30, Marko Stanoevich, 39, Sherzod Nasrullaev, 72, Muhriddin Zoirov, 90+3.


RUBIN – BUNYoDKOR -  0:10 (0:3)

Toshkent. “Bunyodkor” stadioni. 315 tomoshabin.

Hakamlar: Rahimbek Karimov, Otabek Qosimov, Oybek Kallaxo‘jaev, Abdurashid Xudoyberganov

Nazoratchi: Marat Ismoilov

Komissar: Abbos Ahrorov

Gollar: Avazbek O‘lmasaliev, 7 (0:1), Shahboz Erkinov, 12 (0:2), Lutfulla To‘raev, 38 (0:3), Farruh Ikromov, 57(0:4), Ibrohim Tomiva, 64 (0:5), Bek Abdullaev, 68 (0:6), Ibrohim Tomiva, 7 (0:7), Rasul Yo‘ldoshev, 79 (0:8), Farruh Ikromov, 88 (0:9), Farruh Ikromov, 90 (0:10).

"Rubin": Shohruh Raimov, Humoyunmirzo Ismoilov, Shahboz Tojiev (Otabek Mo‘minov, 24), Sherzod Jalilov, Mirzohid Qo‘chqorov, Alisher Azizov (Abdulbori Vosidjonov, 55), Zafar Tursunov (Husan Yo‘ldoshev, 62), Muzaffar Abdullaev, Doniyor Inomov, Akram Bahritdinov, Farruh Sodiqov

"Bunyodkor": Ravshanbek Yagudin, Avazbek O‘lmasaliev, Sunnatilla Abdullajonov (Mironshoh Sattorov, 72), Sanjar Rashidov  (Muzaffar Olimjonov, 61), Farruh Ikromov, Rasul Yo‘ldoshev, Lutfulla To‘raev, Shahboz Erkinov (Ibrohim Tomiva, 46), Bek Abdullaev, Abdulla Abdullaev, Suxrob Izzatov

Ogohlantirishlar: Sherzod Jalilov, 50, Akram Baxriddinov, 78, Farruh Sodiqov, 81 – Mironshoh Sattorov, 87.