Final
20.12.2020 (YSH, 15:00)
AGMK
0
Paxtakor
3
1/2 final
16.12.2020 (CH, 16:00)
AGMK
1
Nasaf
0
1/2 final
16.12.2020 (CH, 13:00)
Qo‘qon-1912
0
Paxtakor
3
1/4 final
12.12.2020 (SHN, 16:00)
AGMK
4
Metallurg
3
1/4 final
12.12.2020 (SHN, 16:00)
Navbahor
1
Nasaf
2
1/4 final
12.12.2020 (SHN, 13:00)
Paxtakor
1
Qizilqum
0
1/4 final
12.12.2020 (SHN, 13:00)
Mash’al
0
Qo‘qon-1912
1
1/8 final
08.12.2020 (SE, 16:00)
Paxtakor
8
So‘g‘diyona
1
1/8 final
08.12.2020 (SE, 14:00)
Lokomotiv
0
AGMK
3
1/8 final
08.12.2020 (SE, 14:00)
Mash’al
3
Sho‘rtan
1
1/8 final
08.12.2020 (SE, 13:00)
Qo‘qon-1912
4
Surxon
0
1/8 final
07.12.2020 (DU, 16:00)
Qizilqum
3
Bunyodkor
1
1/8 final
07.12.2020 (DU, 14:00)
Buxoro
0
Metallurg
2
1/8 final
07.12.2020 (DU, 14:00)
Oqtepa
0
Navbahor
2
1/8 final
07.12.2020 (DU, 13:00)
Andijon
0
Nasaf
1
Saralash. Ikkinchi bosqich
31.07.2020 (JU, 18:00)
Sho‘rtan
2
Neftchi
1
Saralash. Ikkinchi bosqich
31.07.2020 (JU, 18:00)
Dinamo
3
Oqtepa
4
Saralash. Birinchi bosqich
23.06.2020 (SE, 17:30)
Istiqlol
0
Dinamo
3
Saralash. Birinchi bosqich
23.06.2020 (SE, 17:30)
Turon
1
Sho‘rtan
1
Saralash. Birinchi bosqich
23.06.2020 (SE, 17:30)
Neftchi
3
Xorazm
2
26-tur
03.12.2020 (PSH, 14:00)
AGMK
3
Buxoro
1
26-tur
03.12.2020 (PSH, 14:00)
Paxtakor
2
Andijon
0
26-tur
03.12.2020 (PSH, 14:00)
Nasaf
0
Lokomotiv
0
26-tur
03.12.2020 (PSH, 14:00)
Surxon
1
So‘g‘diyona
2
26-tur
03.12.2020 (PSH, 14:00)
Qizilqum
1
Bunyodkor
1
26-tur
03.12.2020 (PSH, 14:00)
Qo‘qon-1912
1
Navbahor
1
26-tur
03.12.2020 (PSH, 14:00)
Mash’al
1
Metallurg
0
25-tur
29.11.2020 (YSH, 16:15)
Lokomotiv
0
Paxtakor
1
25-tur
29.11.2020 (YSH, 14:30)
Bunyodkor
0
Nasaf
1
25-tur
29.11.2020 (YSH, 14:30)
Navbahor
0
AGMK
0
25-tur
29.11.2020 (YSH, 14:00)
Buxoro
1
Mash’al
3
25-tur
29.11.2020 (YSH, 14:00)
Metallurg
1
Surxon
0
25-tur
29.11.2020 (YSH, 14:00)
So‘g‘diyona
1
Qizilqum
1
25-tur
29.11.2020 (YSH, 14:00)
Andijon
0
Qo‘qon-1912
1
24-tur
25.11.2020 (CH, 16:45)
Bunyodkor
1
So‘g‘diyona
0
24-tur
25.11.2020 (CH, 14:30)
Surxon
1
Buxoro
1
24-tur
25.11.2020 (CH, 14:30)
Qo‘qon-1912
0
Lokomotiv
1
24-tur
25.11.2020 (CH, 13:00)
Nasaf
3
Paxtakor
0
24-tur
24.11.2020 (SE, 17:00)
Qizilqum
1
Metallurg
0
24-tur
24.11.2020 (SE, 16:00)
AGMK
4
Andijon
0
20-tur
01.12.2020 (SE, 14:00)
Neftchi
0
Turon
1
20-tur
30.11.2020 (DU, 14:00)
Oqtepa
1
Istiqlol
1
20-tur
30.11.2020 (DU, 14:00)
Xorazm
2
Zomin
0
20-tur
29.11.2020 (YSH, 14:00)
Sho‘rtan
1
Dinamo
2
19-tur
26.11.2020 (PSH, 14:00)
Zomin
4
Oqtepa
1
19-tur
25.11.2020 (CH, 11:30)
Xorazm
3
Istiqlol
1
19-tur
24.11.2020 (SE, 14:00)
Turon
2
Sho‘rtan
0
19-tur
23.11.2020 (DU, 14:00)
Neftchi
0
Dinamo
1
18-tur
22.11.2020 (YSH, 14:00)
Zomin
3
Istiqlol
0
18-tur
22.11.2020 (YSH, 14:00)
Xorazm
0
Oqtepa
1
18-tur
20.11.2020 (JU, 14:00)
Neftchi
1
Sho‘rtan
0
18-tur
19.11.2020 (PSH, 14:00)
Turon
3
Dinamo
0
17-tur
15.11.2020 (YSH, 14:00)
Turon
0
Neftchi
2
17-tur
14.11.2020 (SHN, 14:00)
Dinamo
1
Sho‘rtan
1
17-tur
13.11.2020 (JU, 14:00)
Istiqlol
2
Oqtepa
1
17-tur
13.11.2020 (JU, 14:00)
Zomin
1
Xorazm
3
16-tur
10.11.2020 (SE, 14:00)
Dinamo
2
Neftchi
0
16-tur
09.11.2020 (DU, 14:30)
Oqtepa
1
Zomin
0
16-tur
09.11.2020 (DU, 14:00)
Istiqlol
2
Xorazm
0
16-tur
09.11.2020 (DU, 14:00)
Sho‘rtan
1
Turon
1
Ikkinchi bosqich. 5-tur
07.12.2020 (DU, 15:00)
Paxtakor-79
2
Yangier
4
Ikkinchi bosqich. 4-tur
05.12.2020 (SHN, 14:00)
Jizzax-Bars
2
Navbahor Farm
1
Ikkinchi bosqich. 4-tur
05.12.2020 (SHN, 14:00)
Yashnobod
4
Chig‘atoy
7
Ikkinchi bosqich. 4-tur
05.12.2020 (SHN, 14:00)
G‘ijduvon
1
Rubin
2
Ikkinchi bosqich. 4-tur
05.12.2020 (SHN, 14:00)
Paxtakor-Farm
2
Bunyodkor-Farm
0
Ikkinchi bosqich. 4-tur
05.12.2020 (SHN, 13:00)
Aral Samali
2
Lokomotiv-BFK
1
Ikkinchi bosqich. 4-tur
30.11.2020 (DU, 14:00)
Lokomotiv-BFK
1
Jizzax-Bars
1
Ikkinchi bosqich. 4-tur
30.11.2020 (DU, 14:00)
Navbahor Farm
4
Yashnobod
1
Ikkinchi bosqich. 4-tur
30.11.2020 (DU, 14:00)
Chig‘atoy
4
Aral Samali
1
Ikkinchi bosqich. 4-tur
30.11.2020 (DU, 14:00)
Bunyodkor-Farm
1
Paxtakor-79
0
Ikkinchi bosqich. 4-tur
30.11.2020 (DU, 14:00)
Yangier
1
G‘ijduvon
0
Ikkinchi bosqich. 4-tur
30.11.2020 (DU, 14:00)
Rubin
1
Paxtakor-Farm
3
Ikkinchi bosqich. 3-tur
25.11.2020 (CH, 14:30)
Paxtakor-Farm
1
Yangier
3
Ikkinchi bosqich. 3-tur
25.11.2020 (CH, 14:30)
Chig‘atoy
0
Lokomotiv-BFK
4
Ikkinchi bosqich. 3-tur
25.11.2020 (CH, 14:30)
Rubin
3
Bunyodkor-Farm
2
Ikkinchi bosqich. 3-tur
25.11.2020 (CH, 14:00)
G‘ijduvon
1
Paxtakor-79
2
Ikkinchi bosqich. 3-tur
25.11.2020 (CH, 14:00)
Yashnobod
1
Jizzax-Bars
1
Ikkinchi bosqich. 3-tur
25.11.2020 (CH, 11:30)
Aral Samali
1
Navbahor Farm
0
Ikkinchi bosqich. 2-tur
21.11.2020 (SHN, 14:00)
Navbahor Farm
5
Chig‘atoy
1
Ikkinchi bosqich. 2-tur
20.11.2020 (JU, 14:30)
Jizzax-Bars
1
Aral Samali
1

Miron Kimni xotirlab

“Andijanka” jamoasining uzoq yillik bosh murabbiyi Miron Dmitrievich Kimning mamlakatimizda ayollar o‘rtasida chim xokkey va futbol o‘yinlarining rivojlanishi va ommalashishida xizmatlari katta bo‘lgan.
 
Miron Dmitrievich Sobiq Ittifoq ayollar chim xokkeyi asoschisi, bosh murabbiy sifatida boks, gandbol, ayollar o‘rtasida chim xokkey va futbol bo‘yicha qator mukofotlar egasi, chim xokkey bo‘yicha Moskva olimpiadasi bronza medali sohibi, Evropa Kubogi va jahon chempionatlari sovrindori, to‘rt karra sobiq Ittifoq chempioni va shuncha marotaba Kubok egasi, ayollar futboli bo‘yicha O‘zbekistonning olti karra chempioni, to‘rt karra Kubok egasi hisoblanadi.

Miron Dmitrievich 7 yanvar kuni 85 yoshga to‘lgan bo‘lar edi.

O‘zbekiston Professional futbol ligasi futbol faxriylarini xotirlaydi va qadrlaydi.

Mavzuga oid boshqa xabarlar