19-тур
21.09.2021 (СЕ, 19:00)
Бунёдкор
-
Локомотив
-
19-тур
21.09.2021 (СЕ, 16:30)
Машъал
-
Сўғдиёна
-
19-тур
20.09.2021 (ДУ, 19:00)
Қизилқум
-
АГМК
-
19-тур
20.09.2021 (ДУ, 19:00)
Турон
-
Навбаҳор
-
19-тур
19.09.2021 (ЯШ, 18:30)
Металлург
-
Қўқон-1912
-
19-тур
19.09.2021 (ЯШ, 16:00)
Андижон
-
Пахтакор
-
18-тур
16.09.2021 (ПШ, 19:00)
Локомотив
2
Сурхон
0
18-тур
16.09.2021 (ПШ, 19:00)
Насаф
2
Қизилқум
1
18-тур
16.09.2021 (ПШ, 19:00)
Сўғдиёна
0
Бунёдкор
0
18-тур
15.09.2021 (ЧР, 19:00)
АГМК
2
Турон
0
18-тур
15.09.2021 (ЧР, 19:00)
Пахтакор
0
Навбаҳор
0
18-тур
15.09.2021 (ЧР, 16:15)
Андижон
1
Металлург
2
18-тур
14.09.2021 (СЕ, 16:15)
Қўқон-1912
2
Машъал
2
17-тур
11.09.2021 (ШН, 19:00)
Турон
0
Насаф
2
17-тур
11.09.2021 (ШН, 19:00)
Қизилқум
0
Локомотив
0
17-тур
11.09.2021 (ШН, 16:45)
Сурхон
0
Сўғдиёна
1
17-тур
10.09.2021 (ЖУ, 19:00)
Навбаҳор
0
АГМК
0
17-тур
10.09.2021 (ЖУ, 19:00)
Бунёдкор
2
Қўқон-1912
1
17-тур
10.09.2021 (ЖУ, 19:00)
Металлург
0
Пахтакор
3
17-тур
09.09.2021 (ПШ, 16:45)
Машъал
0
Андижон
1
1/4 финал
29.10.2021 (ЖУ, 00:00)
Сўғдиёна
-
Насаф
-
1/4 финал
28.10.2021 (ПШ, 00:00)
Бунёдкор
-
Сурхон
-
1/4 финал
28.10.2021 (ПШ, 00:00)
АГМК
-
Қизилқум
-
1/4 финал
20.10.2021 (ЧР, 00:00)
Олимпик
-
Пахтакор
-
1/8 финал
20.08.2021 (ЖУ, 19:00)
Сўғдиёна
2
Локомотив
1
1/8 финал
20.08.2021 (ЖУ, 19:00)
Бунёдкор
1
Навбаҳор
0
1/8 финал
19.08.2021 (ПШ, 19:00)
АГМК
6
Нефтчи
1
1/8 финал
19.08.2021 (ПШ, 19:00)
Насаф
5
Металлург
2
1/8 финал
19.08.2021 (ПШ, 19:00)
Пахтакор
1
Турон
0
1/8 финал
18.08.2021 (ЧР, 19:00)
Шўртан
1
Қизилқум
2
1/8 финал
18.08.2021 (ЧР, 19:00)
Динамо
2
Олимпик
2
1/8 финал
17.08.2021 (СЕ, 19:00)
Сурхон
1
Машъал
0
3-тур
30.04.2021 (ЖУ, 18:30)
Навбаҳор
1
Олимпик
0
3-тур
30.04.2021 (ЖУ, 00:00)
Нефтчи
0
Қизилқум
0
3-тур
30.04.2021 (ЖУ, 00:00)
Шўртан
4
Хоразм
1
3-тур
30.04.2021 (ЖУ, 00:00)
Оқтепа
4
Зомин
2
3-тур
29.04.2021 (ПШ, 18:45)
Динамо
3
Сурхон
1
3-тур
29.04.2021 (ПШ, 18:45)
Металлург
2
Қўқон-1912
0
3-тур
29.04.2021 (ПШ, 17:00)
Нурафшон
2
Ғиждувон
2
3-тур
29.04.2021 (ПШ, 16:45)
Машъал
2
Янгиер
0
20-тур
07.10.2021 (ПШ, 00:00)
Нурафшон
-
Нефтчи
-
20-тур
06.10.2021 (ЧР, 00:00)
Динамо
-
Олимпик
-
20-тур
05.10.2021 (СЕ, 00:00)
Янгиер
-
Шўртан
-
20-тур
05.10.2021 (СЕ, 00:00)
Хоразм
-
Арал Самали
-
19-тур
24.09.2021 (ЖУ, 00:00)
Нефтчи
-
Олимпик
-
19-тур
23.09.2021 (ПШ, 00:00)
Нурафшон
-
Динамо
-
19-тур
22.09.2021 (ЧР, 00:00)
Янгиер
-
Хоразм
-
19-тур
22.09.2021 (ЧР, 00:00)
Шўртан
-
Арал Самали
-
18-тур
12.09.2021 (ЯШ, 18:20)
Нефтчи
2
Нурафшон
0
18-тур
12.09.2021 (ЯШ, 18:20)
Динамо
1
Олимпик
0
18-тур
12.09.2021 (ЯШ, 17:15)
Хоразм
5
Янгиер
2
17-тур
07.09.2021 (СЕ, 18:00)
Олимпик
1
Хоразм
1
17-тур
05.09.2021 (ЯШ, 17:00)
Нурафшон
1
Динамо
1
17-тур
04.09.2021 (ШН, 16:30)
Янгиер
2
Арал Самали
1
14-тур
29.08.2021 (ЯШ, 17:30)
Хоразм
0
Нефтчи
3
16-тур
24.08.2021 (СЕ, 17:30)
Арал Самали
1
Олимпик
1
16-тур
24.08.2021 (СЕ, 17:15)
Шўртан
1
Нефтчи
4
16-тур
23.08.2021 (ДУ, 17:45)
Хоразм
1
Нурафшон
1
15-тур
12.08.2021 (ПШ, 20:00)
Нефтчи
6
Динамо
0
15-тур
11.08.2021 (ЧР, 17:30)
Нурафшон
4
Арал Самали
0
18-тур
19.09.2021 (ЯШ, 16:30)
Пахтакор-79
-
Нефтгазмонтаж
-
18-тур
19.09.2021 (ЯШ, 16:30)
Зомин
-
Лoкомотив-БФК
-
18-тур
19.09.2021 (ЯШ, 16:30)
Жомбой
-
Жиззах-Барс
-
18-тур
19.09.2021 (ЯШ, 16:00)
Лочин
-
Бунёдкор-Фарм
-
18-тур
18.09.2021 (ШН, 16:30)
Чиғатой
-
Ғиждувон
-
17-тур
12.09.2021 (ЯШ, 17:30)
Навбаҳор-Фарм
1
Чиғатой
1
17-тур
12.09.2021 (ЯШ, 16:30)
Жиззах-Барс
3
Зомин
4
17-тур
12.09.2021 (ЯШ, 16:30)
Бунёдкор-Фарм
2
Пахтакор-79
2
17-тур
11.09.2021 (ШН, 17:00)
Ғиждувон
5
Жомбой
1
17-тур
11.09.2021 (ШН, 16:30)
Лoкомотив-БФК
3
Лочин
2
15-тур
08.09.2021 (ЧР, 16:30)
Жиззах-Барс
1
Лочин
5
16-тур
05.09.2021 (ЯШ, 17:00)
Зомин
2
Ғиждувон
0
16-тур
05.09.2021 (ЯШ, 16:30)
Жомбой
0
Навбаҳор-Фарм
2
16-тур
05.09.2021 (ЯШ, 16:30)
Лочин
3
Пахтакор-79
4
16-тур
04.09.2021 (ШН, 17:00)
Чиғатой
1
Нефтгазмонтаж
2
16-тур
04.09.2021 (ШН, 17:00)
Лoкомотив-БФК
3
Жиззах-Барс
0
15-тур
29.08.2021 (ЯШ, 17:00)
Бунёдкор-Фарм
2
Чиғатой
3
15-тур
29.08.2021 (ЯШ, 17:00)
Ғиждувон
6
Лoкомотив-БФК
2
15-тур
29.08.2021 (ЯШ, 17:00)
Навбаҳор-Фарм
2
Зомин
1
15-тур
28.08.2021 (ШН, 17:00)
Нефтгазмонтаж
1
Жомбой
0

Про лигада июнь ойининг энг яхшилари аниқланди. Ким кимга овоз берди

Биласиз, Ўзбекистон Профессионал футбол лигаси ҳар ой Coca-Cola Суперлиганинг энг яхши мураббийи ва футболчиси, шунингдек, энг чиройли голини аниқлаб келади. 2021 йилдан бошлаб Про лига мураббийлари ва футболчилари учун ҳам шундай сўровнома ўтказилиб келинмоқда. 

Унга кўра, “Олимпик” жамоаси бош мураббийи Темур Кападзе июнь ойининг энг яхши мураббийи деб топилди. Ўтган ой Про лигада 3 та ўйинда майдонга тушиб, 3 та гол киритган Марко Обрадович (“Нефтчи”) эса энг яхши футболчи бўлди.

Биласиз, овоз бериш жараёнида Coca-Cola Суперлига клублари бош мураббийлари ва сардорлари ҳамда мухлислар иштирок этишади. Қуйида мазкур сўровнома натижалари билан танишасиз.

ЭНГ ЯХШИ ФУТБОЛЧИ

Бош мураббийлар

Жамоа сардорлари

Динамо

Ҳаким Фузайлов

Обид Жўрабоев

Шоҳруҳ Абдураҳмонов

Шоҳруҳ Абдураҳмонов

Марко Обрадович

Дмитро Сидоренко

Алишер Одилов

Марко Обрадович

Бухоро

Усмон Тошев

Шавкат Саломов

Даврон Исоқов

Даврон Исоқов

Алишер Одилов

Шоҳруҳ Абдураҳмонов

Марко Обрадович

Алишер Одилов

Нефтчи

Илҳом Мўминжонов

Акмал Шораҳмедов

Марко Обрадович

Владимир Назаров

Алишер Одилов

Марко Обрадович

Даврон Исоқов

Шоҳруҳ Абдураҳмонов

Арал Самали

Тимур Турдиев

Ислам Сейтназаров

Владимир Назаров

Даврон Исоқов

Марко Обрадович

Марко Обрадович

Даврон Исоқов

Алишер Одилов

Хоразм

Александр Ежов

Ғайрат Ўдаев

Алишер Одилов

Шоҳруҳ Абдураҳмонов

Даврон Исоқов

Алишер Одилов

Шоҳруҳ Абдураҳмонов

Владимир Назаров

Олимпик

Темур Кападзе

Беҳзод Шамсиев

Владимир Назаров

Владимир Назаров

Марко Обрадович

Алишер Одилов

Шоҳруҳ Абдураҳмонов

Шоҳруҳ Абдураҳмонов

Шўртан

Асрор Алиқулов

Нурали Падаров

Алишер Одилов

Марко Обрадович

Даврон Исоқов

Даврон Исоқов

Марко Обрадович

Шоҳруҳ Абдураҳмонов

Янгиер

Бекзод Қодирқулов

Улуғбек Худайбердиев

Марко Обрадович

Марко Обрадович

Алишер Одилов

Алишер Одилов

Владимир Назаров

Владимир Назаров

МУХЛИСЛАР

Марко Обрадович

Шоҳруҳ Абдураҳмонов

Даврон Исоқов

 

Номзод

1-ўрин

2-ўрин

3-ўрин

Жами

Марко Обрадович

4

5

3

25+6

Алишер Одилов

2

6

3

21

Шоҳруҳ Абдураҳмонов

3

1

5

16+4

Даврон Исоқов

3

3

2

17+2

Владимир Назаров

4

0

3

15

Дмитро Сидоренко

0

1

0

2

           

 

ЭНГ ЯХШИ МУРАББИЙ

Бош мураббийлар

Жамоа сардорлари

Динамо

Ҳаким Фузайлов

Обид Жўрабоев

Темур Кападзе

Ҳаким Фузайлов

Илҳом Мўминжонов

Илҳом Мўминжонов

Суҳроб Қобилов

Темур Кападзе

Бухоро

Усмон Тошев

Шавкат Саломов

Темур Кападзе

 Темур Кападзе

Илҳом Мўминжонов

Суҳроб Қобилов

Суҳроб Қобилов

Ҳаким Фузайлов

Нефтчи

Илҳом Мўминжонов

Акмал Шораҳмедов

Ҳаким Фузайлов

Илҳом Мўминжонов

Темур Кападзе

Темур Кападзе

Суҳроб Қобилов

Ҳаким Фузайлов

Арал Самали

Темур Турдиев

Ислам Сейтназаров

Темур Кападзе

Темур Кападзе

Илҳом Мўминжонов

Ҳаким Фузайлов

Ҳаким Фузайлов

Суҳроб Қобилов

Хоразм

Александр Ежов

Ғайрат Ўдаев

Ҳаким Фузайлов

Темур Кападзе

Темур Кападзе

Ҳаким Фузайлов

Суҳроб Қобилов

Суҳроб Қобилов

Олимпик

Темур Кападзе

Беҳзод Шамсиев

Ҳаким Фузайлов

Темур Кападзе

Суҳроб Қобилов

Ҳаким Фузайлов

Илҳом Мўминжонов

Илҳом Мўминжонов

Шўртан

Асрор Алиқулов

Нурали Падаров

Темур Кападзе

Темур Кападзе

Ҳаким Фузайлов

Илҳом Мўминжонов

Суҳроб Қобилов

Ҳаким Фузайлов

Янгиер

Бекзод Қодирқулов

Улуғбек Худайбердиев

Темур Кападзе

Темур Кападзе

Ҳаким Фузайлов

Ҳаким Фузайлов

Илҳом Мўминжонов

Илҳом Мўминжонов

МУХЛИСЛАР

Ҳаким Фузайлов

Темур Кападзе

Илҳом Мўминжонов

 

Номзод

1-ўрин

2-ўрин

3-ўрин

Жами

Темур Кападзе

11

3

1

40+4

Ҳаким Фузайлов

4

6

4

28+6

Илҳом Мўминжонов

1

5

4

17+2

Суҳроб Қобилов

0

2

7

11