6-тур
23.06.2021 (ЧР, 20:00)
Пахтакор
-
Андижон
-
9-тур
23.06.2021 (ЧР, 20:00)
Металлург
-
Насаф
-
6-тур
22.06.2021 (СЕ, 20:00)
АГМК
-
Қизилқум
-
10-тур
20.06.2021 (ЯШ, 20:00)
Навбаҳор
-
Машъал
-
10-тур
20.06.2021 (ЯШ, 20:00)
Насаф
-
Андижон
-
10-тур
20.06.2021 (ЯШ, 20:00)
Локомотив
-
Қўқон-1912
-
10-тур
19.06.2021 (ШН, 20:00)
Пахтакор
0
Сўғдиёна
0
10-тур
19.06.2021 (ШН, 20:00)
АГМК
2
Металлург
0
10-тур
19.06.2021 (ШН, 20:00)
Турон
0
Бунёдкор
3
10-тур
18.06.2021 (ЖУ, 20:00)
Қизилқум
1
Сурхон
1
9-тур
19.05.2021 (ЧР, 19:45)
Қизилқум
0
Пахтакор
1
9-тур
19.05.2021 (ЧР, 17:30)
Машъал
2
АГМК
1
9-тур
19.05.2021 (ЧР, 17:30)
Сурхон
1
Турон
0
9-тур
18.05.2021 (СЕ, 19:45)
Бунёдкор
0
Навбаҳор
0
9-тур
18.05.2021 (СЕ, 17:30)
Қўқон-1912
2
Сўғдиёна
3
9-тур
17.05.2021 (ДУ, 17:00)
Андижон
1
Локомотив
2
8-тур
14.05.2021 (ЖУ, 18:55)
АГМК
3
Бунёдкор
1
8-тур
13.05.2021 (ПШ, 18:45)
Турон
0
Қизилқум
1
8-тур
12.05.2021 (ЧР, 18:50)
Пахтакор
3
Қўқон-1912
0
8-тур
12.05.2021 (ЧР, 18:40)
Навбаҳор
2
Сурхон
0
3-тур
30.04.2021 (ЖУ, 18:30)
Навбаҳор
1
Олимпик
0
3-тур
30.04.2021 (ЖУ, 00:00)
Шўртан
4
Хоразм
1
3-тур
30.04.2021 (ЖУ, 00:00)
Оқтепа
4
Зомин
2
3-тур
30.04.2021 (ЖУ, 00:00)
Нефтчи
0
Қизилқум
0
3-тур
29.04.2021 (ПШ, 18:45)
Динамо
3
Сурхон
1
3-тур
29.04.2021 (ПШ, 18:45)
Металлург
2
Қўқон-1912
0
3-тур
29.04.2021 (ПШ, 17:00)
Бухоро
2
Ғиждувон
2
3-тур
29.04.2021 (ПШ, 16:45)
Машъал
2
Янгиер
0
3-тур
28.04.2021 (ЧР, 18:45)
Насаф
1
Бунёдкор
1
3-тур
28.04.2021 (ЧР, 18:45)
Сўғдиёна
4
Рубин
1
3-тур
28.04.2021 (ЧР, 17:30)
Арал Самали
1
Локомотив
5
3-тур
28.04.2021 (ЧР, 16:45)
Турон
1
Андижон
0
2-тур
26.04.2021 (ДУ, 18:20)
Нефтчи
3
Хоразм
1
2-тур
26.04.2021 (ДУ, 17:00)
Қизилқум
1
Шўртан
0
2-тур
26.04.2021 (ДУ, 16:20)
Зомин
1
Навбаҳор
2
2-тур
26.04.2021 (ДУ, 16:20)
Оқтепа
2
Олимпик
4
2-тур
25.04.2021 (ЯШ, 18:30)
Металлург
2
Янгиер
0
2-тур
25.04.2021 (ЯШ, 17:00)
Динамо
5
Ғиждувон
0
2-тур
25.04.2021 (ЯШ, 16:30)
Сурхон
5
Бухоро
2
2-тур
25.04.2021 (ЯШ, 16:30)
Қўқон-1912
3
Машъал
2
12-тур
20.06.2021 (ЯШ, 18:00)
Янгиер
-
Оқтепа
-
12-тур
20.06.2021 (ЯШ, 18:00)
Шўртан
-
Хоразм
-
12-тур
19.06.2021 (ШН, 18:30)
Арал Самали
2
Динамо
1
12-тур
19.06.2021 (ШН, 18:00)
Бухоро
0
Олимпик
1
11-тур
13.06.2021 (ЯШ, 20:00)
Нефтчи
2
Янгиер
0
11-тур
13.06.2021 (ЯШ, 18:30)
Хоразм
1
Арал Самали
1
11-тур
12.06.2021 (ШН, 18:00)
Оқтепа
0
Олимпик
2
11-тур
12.06.2021 (ШН, 00:00)
Бухоро
3
Шўртан
0
10-тур
08.06.2021 (СЕ, 18:00)
Шўртан
0
Арал Самали
1
10-тур
08.06.2021 (СЕ, 18:00)
Олимпик
3
Нефтчи
0
10-тур
07.06.2021 (ДУ, 18:00)
Янгиер
1
Динамо
2
10-тур
06.06.2021 (ЯШ, 18:00)
Бухоро
3
Оқтепа
3
9-тур
03.06.2021 (ПШ, 18:00)
Олимпик
1
Динамо
2
9-тур
30.05.2021 (ЯШ, 18:00)
Бухоро
2
Нефтчи
0
9-тур
29.05.2021 (ШН, 17:30)
Оқтепа
1
Шўртан
1
9-тур
29.05.2021 (ШН, 17:00)
Янгиер
0
Хоразм
0
8-тур
22.05.2021 (ШН, 18:30)
Нефтчи
7
Оқтепа
0
8-тур
21.05.2021 (ЖУ, 18:30)
Арал Самали
1
Янгиер
2
8-тур
20.05.2021 (ПШ, 19:10)
Динамо
3
Бухоро
1
8-тур
19.05.2021 (ЧР, 18:00)
Хоразм
1
Олимпик
1
10-тур
20.06.2021 (ЯШ, 18:00)
Лочин
3
Жомбой
0
11-тур
19.06.2021 (ШН, 18:00)
Жиззах-Барс
1
Бунёдкор-Фарм
2
11-тур
19.06.2021 (ШН, 17:30)
Лoкомотив-БФК
4
Пахтакор-79
3
10-тур
13.06.2021 (ЯШ, 18:30)
Чиғатой
4
Зомин
6
10-тур
13.06.2021 (ЯШ, 18:00)
Бунёдкор-Фарм
0
Ғиждувон
2
10-тур
12.06.2021 (ШН, 18:00)
Нефтгазмонтаж
0
Навбаҳор-Фарм
1
10-тур
12.06.2021 (ШН, 18:00)
Пахтакор-79
2
Жиззах-Барс
0
9-тур
06.06.2021 (ЯШ, 18:00)
Нефтгазмонтаж
2
Лочин
2
9-тур
06.06.2021 (ЯШ, 18:00)
Зомин
3
Жомбой
0
9-тур
05.06.2021 (ШН, 18:00)
Ғиждувон
4
Пахтакор-79
0
9-тур
05.06.2021 (ШН, 18:00)
Навбаҳор-Фарм
1
Бунёдкор-Фарм
2
9-тур
05.06.2021 (ШН, 17:30)
Лoкомотив-БФК
4
Чиғатой
2
9-тур
01.06.2021 (СЕ, 17:30)
Жиззах-Барс
3
Рубин
0
8-тур
30.05.2021 (ЯШ, 18:00)
Бунёдкор-Фарм
1
Нефтгазмонтаж
2
8-тур
30.05.2021 (ЯШ, 17:00)
Лочин
0
Зомин
3
8-тур
30.05.2021 (ЯШ, 17:00)
Пахтакор-79
0
Навбаҳор-Фарм
1
8-тур
29.05.2021 (ШН, 18:00)
Чиғатой
3
Жиззах-Барс
1
8-тур
29.05.2021 (ШН, 17:30)
Рубин
0
Ғиждувон
0
8-тур
29.05.2021 (ШН, 17:00)
Жомбой
2
Лoкомотив-БФК
4
7-тур
23.05.2021 (ЯШ, 17:45)
Ғиждувон
4
Чиғатой
2

Аёллар футболи. “Севинч” ўз майдонида очко йўқотди, АГМКдан эса йирик ғалаба

Аёллар футболи бўйича мамлакат чемпионати старт олди. Дастлабки турданоқ бу йилги мавсум қизиқарли ва муросасиз ўтиши ойдинлашди. Мамлакатнинг кўпкарра чемпиони “Севинч” жамоасининг ўз майдонида “Навбаҳор-W” жамоасига очко улашиши, такриби асосан ёш футболчилардан ташкил топган АГМК-Wнинг “Пахтакор-W” устидан йирик ҳисобда зафар қучиши, бу мавсумда таркибини тажрибали легионер футболчилар билан бойитган “Сўғдиёна”нинг чемпионат кучли жамоаларидан бири “Металлург”ни унинг уйида йирик ҳисобда доғда қолдириши, шунингдек “Локомотив-W”нинг  сафардан қуруқ қайтмагани юқоридаги фикрларни исботлайди. 

Олий лига. 1-тур

17 апрель, шанба

МЕТАЛЛУРГ-W – СЎҒДИЁНА-W – 1:4 (1:4)

Бекобод. “Металлург” стадиони. 154 томошабин.

Ҳакамлар: Кристина Борисова, Александра Кончикова, Манзура Мангетбаева, Бехзод Хошимов

Назоратчи: Набижон Рўзимов

Комиссар: Нигора Абидова

Голлар: Зиёда Тўланбоева (13-ўз дарв.), Сетора Такабаева (30) - Мумуни Фусеина (17, 43), Тамара Эпиташвили (31)

“Металлург-W”: Гуландон Бойматова, Мухлиса Мирзаёрова (Юлдуз Ҳамдамова, 20), Мохира Жўрабоева, Диёра Жўрабоева, Мадина Юсупова (Севинч, Муродуллаева, 35, Дурдона Алиева, 61), Сетора Такабаева, Айнур Даулбаева, Лианна Нарбекова, Азиза Норбоева, Ойбарчин Турғунова, Зиёда Тўланбоева

“Сўғдиёна-W”: Кумушой Ғуломова, Ўғилой Қўчқарова, Ирода Турдалиева, Периале Росачарне, Мумуни Фусеина, Танзиля Зарбиева, Тамара Эпиташвили (Юлдуз Шодиева, 81), Холида Дадабоева, Диёра Хабибуллаева, Зарина Маматкаримова, Алберт Ахиалий (Насиба Хожиева, 69)

Огоҳлантиришлар: Диёра Жўрабоева (28) – Ирода Турдалиева (63).


АГМК – ПАХТАКОР-W – 7:1 (4:0)

Олмалиқ. ОТМК стадиони. 85 томошабин.

Ҳакамлар: Эдита Миробидова, Кристина Середа, Зилола Рахматова, Ҳусниддин Ўролов

Назоратчи: Шуҳрат Каримов

Комиссар: Юлия Панина 

Голлар: Мардона Алматова (1), Комила Зарипова (7, 36, 47), Феруза Турдибоева (14), Лейла Рустуллаева (66, 73) – Дурдона Бахтиёрова (54)

АГМК-W: Нилуфар Қурбоналиева, Дарина Федосенко, Мардона Алматова, Комила Зарипова, Муниса Ғиёсова, Шоҳида Тожиддинова, Ўғилой Илашева, Озода Хожиева, Мафтуна Панжиева (Нодира Йўлдошева, 71), Феруза Турдибоева (Лейла Рустуллаева, 46), Ораста Тожибоева (Динора Турғунова, 63)

“Пахтакор-W”:    Нигора Ўзганова,  Мадина Абдураимова, Алиса Захаренко, Малика Халилова (Махзуна Абдукаримова, 63), Динара Тагирова (Селиме Гугуева, 75), Мадина Вохидова, Лидия Цема, Умида Хотамова, Зухра Бахриддинова (Дурдона Бахтиёрова, 46), Екатерина Сальникова, Зумрад Назарова

Огоҳлантиришлар: Йўқ – йўқ.


БУНЁДКОР-W - ҚИЗИЛҚУМ-W – 4:0 (4:0)

Тошкент. “Бунёдкор” футбол академияси майдони. 57 томошабин.

Ҳакамлар: Анна Сидорова, Гулшода Саидқулова, Лайло Жалолова, Никита Мустафин

Назоратчи: Ирина Куцило

Комиссар: Азиза Татлимуратова

Голлар: Нозма Эргашве (5, 10), Людмила Карачик (29), Дилдора Нозимова (40) 

“Бунёдкор-W”: Зарина Саидова, Камола Рисқиева (Полина Миханко, 80), Людмила Карачик (Илвина Аблякимова, 52), Луиза Садирова, Дилдара Нозимова, Саида Галимова (Нозима Камолтоева, 63), Умида Зоирова, Юлдуз Набиева, Нозима Эргашева, Сўғдиёна Алламуродова, Зухра Бердиева 

“Қизилқум-W”: Хурматой Камолхўжаева, Зарина Бобоева, Лайло Тошева (Бахтишод Тўхтаева, 70), Мафтуна Жўраева, Албина Бобоқулова (Одина Бердиева, 82), Шахзода Жамолова, Ойгул Ёқубова, Мадина Камолтоева, Омадой Мингбоева (Ситора Пирназарова, 88), Амина Шодиева, Фаричахра Абдувохидова

Огоҳлантириш: Йўқ – Шахзода Жамолова (19).


БУХОРО-W - ЛОКОМОТИВ-W – 0:0

Бухоро. “Умид” стадиони. 152 томошабин.

Ҳакамлар: Хуснора Жумаева, Маржона Раҳматқулова, Шаҳло Абилова, Шуҳрат Ражабов

Назоратчи: Шуҳрат Эгамбердиев

Комиссар: Акмал Қорабоев

“Бухоро-W”: Сохибжамол Ражабова, Сохиба Сейитмирова, Азиза Норова, Нигина Ҳайдарова, Сабина Аманова, Шахзода Рашидова, Комила Тўхтасинова, Чарос Ғаниева, Шахноза Юсупова (Нилуфар Умарова, 82), Наргиза Раҳимова, Зебинисо Ғаниева

“Локомотив-W”: Камила Юмангулова, Динора Худойназарова, Зебинисо Халимова, Рўзихон Асқарова (Нодира Искандарова, 55), Гулзода Саидова, Дилдора Эргашева, Фазилат Бахромова, Жесика Кручинина, Ойсара Суюнова, Жасмина Абдуғаниева, Омадхон Султонова

Огоҳлантириш: Йўқ – Дилдора Эргашева (52)

Четлатиш: Геннадий Кочнев (76, “Бухоро-W бош мураббийи).


СЕВИНЧ – “НАВБАҲОР-W” – 0:0

Қарши. “Геолог” стадиони. 62 томошабин.

Ҳакамлар: Розиябону Юсупова, Мохирабону Нуралиева, Даря Снеткова, Хуфар Элибоев

Назоратчи: Абдураҳмон Қўлдошев

Комиссар: Шоҳруҳ Саид

“Севинч”: Мафтуна Жонимқулова, Лайло Шодиева, Мафтуна Шойимова, Ана Алекперова (Сабрина Октябрева, 90+1), Гулзода Амирова, Шодия Тошева (Анжелина Полюшкевич, 47), Шахризода Зайнитдинова (Шоира Қултўраева, 51), Феруза Бобохўжаева, Малика Бурхонова, Нилуфар Қудратова, Лайло Тиловова

“Навбаҳор-W”: Шахноза Каримова, Мадина Хикматова, Зарина Хўжаева (Чиройгул Деҳқонова, 90+3), Тожинисо Рашидова, Сарвиноз Комилжонова, Шахноза Насриддинова, Муҳаррам Абдуллаева (Сохиба Мелибоева, 45+1), Муқаддам Абдуллаева, Шоҳида Эргашева, Мавжуда Мунавварова, Гулнора Давронова

Огоҳлантиришлар: Мафтуна Шойимова (79), Ана Алекперова (83) – Зарина Хўжаева (80).