9-тур
19.05.2021 (ЧР, 19:45)
Қизилқум
-
Пахтакор
-
9-тур
19.05.2021 (ЧР, 17:30)
Машъал
-
АГМК
-
9-тур
19.05.2021 (ЧР, 17:30)
Сурхон
-
Турон
-
9-тур
18.05.2021 (СЕ, 19:45)
Бунёдкор
-
Навбаҳор
-
9-тур
18.05.2021 (СЕ, 17:30)
Қўқон-1912
-
Сўғдиёна
-
9-тур
17.05.2021 (ДУ, 17:00)
Андижон
1
Локомотив
2
8-тур
14.05.2021 (ЖУ, 18:55)
АГМК
3
Бунёдкор
1
8-тур
13.05.2021 (ПШ, 18:45)
Турон
0
Қизилқум
1
8-тур
12.05.2021 (ЧР, 18:50)
Пахтакор
3
Қўқон-1912
0
8-тур
12.05.2021 (ЧР, 18:40)
Навбаҳор
2
Сурхон
0
8-тур
11.05.2021 (СЕ, 18:55)
Сўғдиёна
4
Андижон
1
8-тур
11.05.2021 (СЕ, 18:50)
Локомотив
1
Металлург
3
5-тур
10.05.2021 (ДУ, 18:40)
Турон
0
АГМК
1
7-тур
06.05.2021 (ПШ, 17:00)
Турон
1
Пахтакор
1
7-тур
06.05.2021 (ПШ, 17:00)
Сурхон
0
АГМК
1
7-тур
05.05.2021 (ЧР, 19:00)
Металлург
0
Сўғдиёна
2
7-тур
05.05.2021 (ЧР, 17:00)
Машъал
1
Локомотив
4
7-тур
05.05.2021 (ЧР, 17:00)
Андижон
1
Қўқон-1912
2
7-тур
04.05.2021 (СЕ, 19:00)
Бунёдкор
2
Насаф
0
7-тур
04.05.2021 (СЕ, 17:00)
Қизилқум
1
Навбаҳор
1
3-тур
30.04.2021 (ЖУ, 18:30)
Навбаҳор
1
Олимпик
0
3-тур
30.04.2021 (ЖУ, 00:00)
Шўртан
4
Хоразм
1
3-тур
30.04.2021 (ЖУ, 00:00)
Оқтепа
4
Зомин
2
3-тур
30.04.2021 (ЖУ, 00:00)
Нефтчи
0
Қизилқум
0
3-тур
29.04.2021 (ПШ, 18:45)
Динамо
3
Сурхон
1
3-тур
29.04.2021 (ПШ, 18:45)
Металлург
2
Қўқон-1912
0
3-тур
29.04.2021 (ПШ, 17:00)
Бухоро
2
Ғиждувон
2
3-тур
29.04.2021 (ПШ, 16:45)
Машъал
2
Янгиер
0
3-тур
28.04.2021 (ЧР, 18:45)
Насаф
1
Бунёдкор
1
3-тур
28.04.2021 (ЧР, 18:45)
Сўғдиёна
4
Рубин
1
3-тур
28.04.2021 (ЧР, 17:30)
Арал Самали
1
Локомотив
5
3-тур
28.04.2021 (ЧР, 16:45)
Турон
1
Андижон
0
2-тур
26.04.2021 (ДУ, 18:20)
Нефтчи
3
Хоразм
1
2-тур
26.04.2021 (ДУ, 17:00)
Қизилқум
1
Шўртан
0
2-тур
26.04.2021 (ДУ, 16:20)
Зомин
1
Навбаҳор
2
2-тур
26.04.2021 (ДУ, 16:20)
Оқтепа
2
Олимпик
4
2-тур
25.04.2021 (ЯШ, 18:30)
Металлург
2
Янгиер
0
2-тур
25.04.2021 (ЯШ, 17:00)
Динамо
5
Ғиждувон
0
2-тур
25.04.2021 (ЯШ, 16:30)
Сурхон
5
Бухоро
2
2-тур
25.04.2021 (ЯШ, 16:30)
Қўқон-1912
3
Машъал
2
8-тур
22.05.2021 (ШН, 18:30)
Нефтчи
-
Оқтепа
-
8-тур
21.05.2021 (ЖУ, 18:00)
Арал Самали
-
Янгиер
-
8-тур
20.05.2021 (ПШ, 19:10)
Динамо
-
Бухоро
-
8-тур
19.05.2021 (ЧР, 18:00)
Хоразм
-
Олимпик
-
7-тур
16.05.2021 (ЯШ, 18:00)
Нефтчи
2
Шўртан
0
7-тур
15.05.2021 (ШН, 17:45)
Бухоро
2
Хоразм
1
7-тур
15.05.2021 (ШН, 17:30)
Оқтепа
1
Динамо
0
7-тур
14.05.2021 (ЖУ, 17:30)
Олимпик
3
Арал Самали
0
5-тур
11.05.2021 (СЕ, 19:00)
Динамо
2
Шўртан
0
6-тур
07.05.2021 (ЖУ, 17:50)
Шўртан
0
Янгиер
0
6-тур
07.05.2021 (ЖУ, 17:45)
Хоразм
1
Оқтепа
0
6-тур
06.05.2021 (ПШ, 18:50)
Динамо
0
Нефтчи
1
6-тур
06.05.2021 (ПШ, 18:00)
Арал Самали
2
Бухоро
2
5-тур
17.04.2021 (ШН, 18:00)
Нефтчи
5
Хоразм
1
5-тур
17.04.2021 (ШН, 16:00)
Оқтепа
2
Арал Самали
2
5-тур
16.04.2021 (ЖУ, 16:00)
Олимпик
2
Янгиер
1
4-тур
12.04.2021 (ДУ, 17:00)
Шўртан
0
Олимпик
6
4-тур
12.04.2021 (ДУ, 17:00)
Арал Самали
0
Нефтчи
2
4-тур
11.04.2021 (ЯШ, 16:00)
Янгиер
1
Бухоро
0
4-тур
10.04.2021 (ШН, 17:00)
Хоразм
1
Динамо
0
6-тур
16.05.2021 (ЯШ, 17:00)
Пахтакор-79
5
Бунёдкор-Фарм
2
6-тур
16.05.2021 (ЯШ, 17:00)
Жомбой
1
Ғиждувон
3
6-тур
16.05.2021 (ЯШ, 16:30)
Лочин
1
Лoкомотив-БФК
2
6-тур
15.05.2021 (ШН, 18:00)
Чиғатой
3
Навбаҳор-Фарм
2
6-тур
15.05.2021 (ШН, 17:00)
Рубин
2
Нефтгазмонтаж
2
6-тур
15.05.2021 (ШН, 17:00)
Зомин
1
Жиззах-Барс
0
3-тур
12.05.2021 (ЧР, 17:30)
Ғиждувон
2
Жиззах-Барс
1
3-тур
12.05.2021 (ЧР, 17:00)
Нефтгазмонтаж
2
Зомин
1
3-тур
12.05.2021 (ЧР, 17:00)
Рубин
1
Лочин
1
5-тур
09.05.2021 (ЯШ, 17:00)
Бунёдкор-Фарм
3
Рубин
2
5-тур
09.05.2021 (ЯШ, 17:00)
Навбаҳор-Фарм
2
Жомбой
1
5-тур
08.05.2021 (ШН, 17:00)
Нефтгазмонтаж
2
Чиғатой
3
4-тур
04.05.2021 (СЕ, 17:00)
Зомин
2
Навбаҳор-Фарм
1
4-тур
04.05.2021 (СЕ, 16:30)
Лoкомотив-БФК
2
Ғиждувон
3
4-тур
04.05.2021 (СЕ, 16:30)
Рубин
2
Пахтакор-79
2
4-тур
02.05.2021 (ЯШ, 17:00)
Жомбой
1
Нефтгазмонтаж
3
4-тур
02.05.2021 (ЯШ, 16:30)
Лочин
1
Жиззах-Барс
0
4-тур
01.05.2021 (ШН, 18:00)
Чиғатой
3
Бунёдкор-Фарм
0
3-тур
25.04.2021 (ЯШ, 16:30)
Бунёдкор-Фарм
1
Жомбой
0
3-тур
24.04.2021 (ШН, 16:00)
Навбаҳор-Фарм
2
Лoкомотив-БФК
0

Про лига. “Динамо”ни мағлуб этган “Хоразм” пешқадамликка кўтарилди

Мамлакатимизнинг икки стадионида бўлиб ўтган ўйин билан Про-лиганинг 4-тур ўйинларига старт берилди. Ўз майдонида мусобақа етакчиларидан бири “Динамо”ни қабул қилган “Хоразм” тажрибали футболчи Рўзимбой Аҳмедов голи эвазига ғалаба қозонди ва 10 очко тўплаган ҳолда турнир жадвали пешқадамлигига кўтарилиб олди. “Динамо” эса мазкур мағлубияти билан чемпионатда илк очкосини йўқотди.

Фарғонага сафар уюштирган “Оқтепа” жамоаси мавсумдаги дастлабки ғалабасини майдон эгалари “Истиқлол” жамоасини 3:1 ҳисобида мағлубиятга учратган ҳолда қўлга киритди.   

Про-лига. 4-тур

10 апрель, шанба

ХОРАЗМ – ДИНАМО - 1:0 (1:0)

Урганч. “Ёшлик” спорт мажмуаси. 1211 томошабин.

Ҳакамлар: Илья Ильин, Дамир Искандеров, Шоҳнур Йўлдошев

Назоратчи: Исхах Ибрагимов

Комиссар: Бахтиёр Ширинов

Гол: Рўзимбой Аҳмедов, 27 (1:0)

"Хоразм": Ғайратжон Ўдаев, Равшанбек Султонов, Жасур Отажонов, Темур Машарипов, Фарруҳ Ҳайдаров, Сардор Жаҳонов (Элдорбек Шуҳратбеков, 43), Темур Бекчанов (Маъруфхон Муродов, 87), Саиджамол Давлатжонов (Шахзод Бешимов, 75),  Миржалол Қурбонов, Рўзимбой Аҳмедов, Аброр Хусинов

"Динамо":  Фарҳод Раҳматов, Шоҳруҳбек Абдураҳмонов, Ҳумоюн Шербўтаев, Фахриддин Алимов (Жамшид Ҳасанов, 77), Обид Жўрабоев, Жасур Ҳасанов (Ислом Шарипов, 31), Темурбек Исмаилов (Тимур Усманов, 58),  Муҳаммадқодир Ҳамралиев, Комил Шарафутдинов, Сардорбек Эминов, Олег Марчук 

Огоҳлантиришлар: Йўқ – Фахриддин Алимов, 41, Ислом Шарипов, 55, Комил Шарафутдинов, 88, Муҳаммадқодир Ҳамралиев, 90+1 

Четлатиш: Ғайратжон Ўдаев, 40.


ИСТИҚЛОЛ – ОҚ-ТЕПА - 1:3 (0:2)

Фарғона.”Истиқлол” стадиони. 184 томошабин.

Ҳакамлар: Фарруҳ Янсупов, Ислом Азимов, Шерзод Аъзамов

Назоратчи: Андрей Снетков

Комиссар: Бекзод Арипов

Гол:лар Самуэл Опекс, 12 (0:1), Эстеван Оспина, 35 (0:2), Исломжон Каримов, 62-пен. (1:2), Талгат Нигматуллин, 90+4 (1:3)

"Истиқлол": Фаррух Турдалиев, Абдуҳолиқ Қурбонов, Аббосбек Махсталиев, Мансуржон Саидов, Сардорбек Сотволдиев (Хушнудбек Бозоров, 46), Элёр Мамасолиев, Мўйдинжон Мамазулумов (Жасур Қурбонов, 46), Жавоҳирбек Расулов (Ахрорбек Ўктамов, 46), Дилёрбек Ирматов, Исломжон Каримов, Павел Смоляченко

"Оқ-тепа": Умиджон Ҳамроев, Самуэль Опекс, Суннатилла Мамадалиев (Асасио Гильерме, 73.), Шерзод Қодиров, Талгат Нигматуллин, Эстеван Оспина, Олимжон Каримов, Убайдулло Холиқулов, Муҳаммад Али Мансуров (Жавоҳир Бахтиёров, 67), Аваз Агалиев, Шоҳжаҳон Қиличев (Ҳазратжон Турсунқулов, 9)

Огоҳлантитришлар: Жавоҳирбек Расулов, 45-1, Исломжон Каримов, 83 – Шохжаҳон Қиличев, 4, Убайдулло Холиқулов, 36, Олимжон Каримов, 52, Эстеван Оспина, 72,  Асасио Гильерме, 90.