Bugun Ayollar chempionati ikkinchi bosqich 9-tur uchrashuvlari bo`lib o`tdi. Tur doirasidan o`rin olgan bellashuvlarda quyidagi natijalar qayd etildi.
Ayollar chempionati / Ikkinchi bosqich / 9-tur
12 oktyabr, shanba
PAXTAKOR-W– SEVINCh 0:7
Toshkent viloyati. «Qibray» stadioni. 53 tomoshabin
Hakamlar: Rahim Karimov, Akbar Po`latov, Husan Xudoyberdiev, Adxam Rixsiboev
Nazoratchi: Viloyat Najafaliev
Komissar: Nigora Abidova
Gollar: Malika Burxonova, 7 (0:1), Maftuna Shoimova, 12 (0:2), Shahnoza Qurbonova, 41 (0:3), Lidiya Sema, 44 avtogol 44, (0:4), Rushaniya Safina, 60 (0:5), Maftuna Shoimova, 73 (0:6), Sevara Ro`zieva, 85 (0:7)
Ogoxlantirishlar: Zuxra Xoliqova, 41, Marjona Abdusattorova, 90+1 – Alisa Zaxarenko.
LOKOMOTIV-W– QIZILQUM-GULI 2:1
Toshkent viloyati. «Do`stlik» stadioni. 27 tomoshabin
Hakamlar: Kristina Borisova, Xayriniso Erkinova, Roziyabonu Yusupova, Jaloliddin Xusniddinov
Nazoratchi: Andrey Snetkov
Komissar: Aziza Tatlimuratova
Gollar: Kamola Berdieva, 57 (1:0), Kamola Berdieva, 58 (2:0), Maftuna Jo`raeva, 90+3 (2:1)
Ogoxlantirishlar: Nodira Iskandarova, 51, Muxlisa Mardieva, 62 – Maftuna Jo`raeva, 61.
SO`G`DIYoNA-W– METALLURG-W 3:0
Jizzax. «So`g`diyona» qarorgohi. 35 tomoshabin
Hakamlar: Elyor Tursunov, Kristina Sereda, Shahlo Abilova, Muzaffar Fayzullaev
Nazoratchi: Timur Abdullaev
Komissar: Yuliya Panina
Gollar: Yulduz Nabieva, 56 avtogol (1:0), Diyoraxon Xabibullaeva, 69 (2:0), Xolida Dadaboeva, 85 (3:0)
Ogohlantirishlar: Xolida Dadaboeva, 78, Karina Jumabayqizi, 89, Moxinur Husenova, 90+4 – Ilvina Ablyakimova, 70.
AGMK-W– BUNYoDKOR-W 2:5
Olmaliq. «Metallurg» stadioni. 42 tomoshabin
Hakamlar: Akobirxo`ja Shukurullaev, Aleksandra Konchikova, Shoxrux Maqsudov, Abdullaxo`ja Saidov
Nazoratchi: Shuhratjon Bozorov
Komissar: Dildora Holbaeva
Gollar: Lyudmila Karachik, 4 (0:1), Mariya Moiseeva, 31 (0:2), Mardona Almatova, 44 (1:2), Lyudmila Karachik, 46 (1:3), Lyudmila Karachik, 58 (1:4), Lyudmila Karachik, 71 (1:5), Dilrabo Asadova, 83 (2:5)
Ogohlantirishlar: Yo`q – Yo`q.