ЎЗБЕКИСТОН ПРОФЕССИОНАЛ ФУТБОЛ ЛИГАСИ

Янгиликлар / Аёллар футболи

Аёллар чемпионати: Ғолиб ва совриндорлар аниқланди

15.11.2019 23:42 | Аёллар футболи

Бугун аёллар жамоалари ўртасидаги мамлакат чемпионатида иккинчи босқичнинг сўнгги, 14-тур учрашувлари бўлиб ўтди.  

Сўнгги турда “Қизилқум-Гули”ни мағлуб этган “Севинч” жамоаси якунда 36 очко жамғарди ва ўз тарихида 13-марта Ўзбекистон чемпионига айланди.

Кумуш медаллар эса 35 очко тўплаган "Бунёдкор-W"га, бронза медаллари эса "Сўғдиёна-W"га насиб этадиган бўлди.

Аёллар чемпионати / Иккинчи босқич / 14-тур

15 ноябрь, жума

СЕВИНЧ – ҚИЗИЛҚУМ-ГУЛИ 4:0

Қарши. “Геолог” стадиони. 67 томошабин

Ҳакамлар: Илья Илин, Александра Кончикова, Дарья Снеткова, Артём Калинин

Назоратчи: Иброҳим Шарипов

Комиссар: Дилдора Ҳолбоева

Голлар: Мафтуна Шоимова, 30 (1:0), Лайло Шодиева, 34 (2:0), Шаҳноза Қурбонова, 45+1 (3:0), Мафтуна Шоимова, 50 (4:0)

Огоҳлантиришлар: Шодия Тошева, 59 – йўқ.

 

МЕТАЛЛУРГ-W – БУНЁДКОР-W 1:0

Янгиер. “Янгиер” стадиони. 105 томошабин

Ҳакамлар: Аҳрол Рисқуллаев, Кристина Середа, Шавкат Раҳматов, Ҳусан Худойбердиев

Назоратчи: Ноил Лутфуллин

Комиссар: Нигора Абидова

Гол: Дилдора Нозимова, 20 (1:0)

Огоҳлантиришлар: Нозима Камолтоева, 90+1 – Зумратжон Назарова, 26, Марина Моисеева, 78.

 

СЎҒДИЁНА-W – АГМК-W 2:1

Жиззах. “Сўғдиёна” қароргоҳи. 42 томошабин

Ҳакамлар: Эдита Миробидова, Зилола Раҳматова, Маржон Раҳматқулова, Музаффар Файзуллаев

Назоратчи: Андрей Тамбовцев

Комиссар: Юлия Панина

Голлар: Диёрахон  Хабибуллаева, 6 (1:0), Мадина Юсупова, 34 (1:1), Диёрахон Хабибуллаева, 90+5 (2:1)

Огоҳлантиришлар: Нафиса Набиқулова, 33, Холида Дадабоева, 43, Екатерина Салникова, 73 – Камила Зарипова, 43

Четлатиш: Камила Зарипова, 68 (иккинчи сариқ, АГМК-W).

 

ПАХТАКОР-WЛОКОМОТИВ-W 4:3

Тошкент вилояти. “Қибрай” стадиони. 37 томошабин

Ҳакамлар: Акмал Раҳимов, Акбар Пўлатов, Адҳамжон Рихсибоев, Жалолиддин Ҳусниддинов

Назоратчи: Владимир Штерн

Комиссар: Азиза Татлимуратова

Голлар: Мадина Воҳидова, 37 (1:0), Зебинисо Халимова, 39 (1:1), Мадина Воҳидова,  53 пенальтидан, 53 (2:1), Рўзихон Асқарова, 64 пенальтидан (3:1), Кристина Чунакова, 65 (4:1), Камола Бердиева, 88 (4:2), Жасмина Абдуғаниева, 90+3 (4:3)

 

Огоҳлантиришлар: Рўзихон Асқарова, 37, Лидия Сема, 44, Мадина Воҳидова, 82 – йўқ. 

 

Тўпурарлар

1. Диёрахон Хабибуллаева ("Сўғдиёна-W) - 45 та гол (+2 та пенальтидан)

2. Людмила Карачик ("Бунёдкор-W") - 42 (+2)

3. Камила Зарипова (АГМК-W) - 30 (+3).

 

Аёллар чемпионатида ғолиб чиққан жамоалар

1995 - "Чеҳра" (Тошкент)

1996 - "Баҳо" (Тошкент)

1997 - "Андижанка" (Андижон)

1998 - "Дилноза" (Тошкент)

1999 - "Андижанка" (Андижон)

2000 - "Андижанка" (Андижон)

2001 - "Гулбаҳор" (Наманган)

2002 - "Андижанка" (Андижон)

2003 - "Андижанка" (Андижон)

2004 - "Севинч" (Қарши)

2005 - "Андижанка" (Андижон)

2006 - "Севинч" (Қарши)

2007 - "Севинч" (Қарши)

2008 - "Севинч" (Қарши)

2009 - "Севинч" (Қарши)

2010 - "Севинч" (Қарши)

2011 - "Севинч" (Қарши)

2012 - "Севинч" (Қарши)

2013 - "Севинч" (Қарши)

2014 - "Севинч" (Қарши)

2015 - "Севинч" (Қарши)

2016 - "Севинч" (Қарши)

2017 - "Металлург-W" (Бекобод)

2018 - "Бунёдкор-W" (Тошкент)

2019 - "Севинч" (Қарши)

Жамоа Ў Т-Н О
1 Пахтакор 3 9-2 9
2 Насаф 3 7-3 9
3 Қўқон-1912 3 5-2 6
4 Локомотив 3 5-3 6
5 Бунёдкор 3 4-3 6
6 АГМК 3 4-2 5
7 Машъал 3 4-2 4
8 Навбаҳор 3 3-2 4
9 Металлург 3 3-5 4
10 Сурхон 3 4-6 3
11 Андижон 3 2-4 1
12 Қизилқум 3 3-6 1
13 Сўғдиёна 3 2-6 1
14 Бухоро 3 0-9 0

Тўпурарлар

Футболчи Гол
1 Драган Черан 4
2 Бобур Абдихолиқов 3
3 Игорь Сергеев 3
4 Шароф Муҳитдинов 2
5 Мурод Ҳолмуҳаммедов 2
6 Александр Касьян 2
7 Кирилл Погребняк 2
8 Мўминжон Мелиев 2
9 Фаррух Икромов 1
10 Жамшид Ҳасанов 1