ЎЗБЕКИСТОН ПРОФЕССИОНАЛ ФУТБОЛ ЛИГАСИ

Янгиликлар / Футзал

Футзал. Аёллар чемпионати финалчилари аниқланди

19.02.2020 21:54 | Футзал

Бугун Тошкентдаги “Бунёдкор” спорт зали ва “Ёшлик” спорт мажмуаларида футзал бўйича аёллар ўртасидаги XV Ўзбекистон чемпионати ярим финал (1-4 ўрин ва 5-9 ўринлар) учрашувлари бўлиб ўтди.

“Ёшлик” спорт мажмуаси / Ярим финал (1-4 ўринлар)

 “Севинч” – “Пахтакор-W” 7:1

Ҳакамлар: Никита Афиногенов, Санжар Назаров, Шавкат Муҳиддинов, Анатолий Рубаков

Назоратчи: Валентин Шашков

Голлар: Нилуфар Қудратова (12), Мафтуна Шоимова (3, 8, 22), Малика Бурхонова (23, 34), Шоира Қултўраева (37) – Зухра Бердиева (27)

Огоҳлантиришлар: Йўқ.

 

АГМК-W”– “Бунёдкор-W2:4

Ҳакамлар: Анатолий Рубаков, Никита Афиногенов, Шавкат Мухиддинов, Санжар Назаров

Назоратчи: Валентин Шашков

Голлар: Дилрабо Асадова (14), Ўғилой Илашева (30) – Маҳлиё Сарикова (11), Умида Зоирова (15, 27), Саида Галимова (18)

Огоҳлантиришлар: Йўқ.

 

“Ёшлик” спорт мажмуаси / 5-9 ўринлар учун

“Сўғдиёна-W” – “Навбаҳор-W” 5:4

Ҳакамлар: Хушнуд Атамуратов, Санжар Назаров, Шавкат Мухиддинов, Никита Афиногенов

Назоратчи: Сергей Петров

Голлар: Танзила Зарбиева (13 автогол, 16), Диёрахон Хабибуллаева (24), Азиза Норбоева (32), Лианна Норбекова (34), Ўғилой Қўчқорова (35) – Сарвиноз Комилжонова (26), Наргиза Абдурасулова (30, 38)

Огоҳлантиришлар: Йўқ – Нилуфар Дадажонова 19.

 

“Бунёдкор” спорт зали / 5-9 ўринлар учун

 

 “Андижанка” – “Металлург-W” 3:7

Ҳакамлар: Рустам Тоғаев, Адҳам Рихсибоев, Фурқат Азизов, Жамолиддин Нажмиддинов

Назоратчи: Фахриддин Муродов

Голлар: Махлиё Назарқулова (4), Зухрахон Обидова (39), Ойгулхон Якубова (40) – Илвина Аблякимова (1), Дилдора Нозимова (2, 12, 18, 19), Рушания Сафина (11), Нозима Камолтоева (38)

Огоҳлантиришлар: Йўқ – Дилдора Нозимова, 18, Шаҳноза Қурбонова.

 

 “Бухоро-W” – “Қизилқум-W” 6:2

Ҳакамлар: Умид Пўлатов, Фурқат Азизов, Ҳусан Музаффаров, Рустам Тоғаев

Назоратчи: Олег Дачев

Голлар: Сохибабону Сеитмирова (25, 28, 28), Наргиза Раҳимова (26, 34), Зебинисо Ғаниева (40) – Одина Бердиева (8)

Огоҳлантиришлар: Фаричехра Абдувоҳидова, 28 – Сарвиноз Раҳматова, 40.

 

 “Сурхон-W” – “Локомотив-W” 5:11

Ҳакамлар: Рустам Тоғаев, Ҳусан Музаффаров, Умид Пўлатов, Фурқат Азизов

Назоратчи: Олег Дачев

Голлар: Муқаддас Абдураҳмонова (2), Нилуфар Муродова (7, 11), Дилафруз Тошпўлатова (8, 20) – Дилдора Эргашева (2, 5, 25, 39), Рўзихон Асқарова (4), Диёра Раҳматова (10), Арина Смирнова (14), Ойсара Суюнова (16, 31), Нодира Искандарова (30), Жесика Кручинина (34)

Огоҳлантиришлар: Йўқ.

Бугунги беллашув натижаларига кўра финалчилар аниқланди. Эртага “Ёшлик” спорт мажмуасида “Севинч” ва “Бунёдкор-W” жамоалари чемпионлик учун ўзаро баҳс олиб боришади. “АГМК-W” – “Пахтакор-W” қарама-қаршилиги орқали эса бронза медали эгаси аниқланади.

Жамоа Ў Т-Н О
1 Пахтакор 3 9-2 9
2 Насаф 3 7-3 9
3 Қўқон-1912 3 5-2 6
4 Локомотив 3 5-3 6
5 Бунёдкор 3 4-3 6
6 АГМК 3 4-2 5
7 Машъал 3 4-2 4
8 Навбаҳор 3 3-2 4
9 Металлург 3 3-5 4
10 Сурхон 3 4-6 3
11 Андижон 3 2-4 1
12 Қизилқум 3 3-6 1
13 Сўғдиёна 3 2-6 1
14 Бухоро 3 0-9 0

Тўпурарлар

Футболчи Гол
1 Драган Черан 4
2 Бобур Абдихолиқов 3
3 Игорь Сергеев 3
4 Кирилл Погребняк 2
5 Мўминжон Мелиев 2
6 Шароф Муҳитдинов 2
7 Мурод Ҳолмуҳаммедов 2
8 Александр Касьян 2
9 Муродбек Бобожонов 1
10 Муроджон Тошматов 1